Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentit

Total: 4374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.857Z

Siguria kombëtare,Nishani vlerësonhartimin e dokumentit

Presidenti  Bujar Nishani e ka vlerësuar hartimin e dokumentit për strategjinë e Sigurisë Kombëtare të Shqipërisë.Gjatë një takimi me përfaqësues të ndryshëm të Shoqërisë Civile, lidhur me Dokumentin e Strategjisë së Sigurisë Kombëtare, kreu i shtetit tha se është një  doku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.440Z

VENDIM PËR MIRATIMIN E DOKUMENTIT TË PROGRAMIT BUXHETOR AFATMESËM, 2011 –2013

V E N D I M PëR MIRATIMIN E DOKUMENTIT Të PROGRAMIT BUXHETOR AFATMESëM, 2011 –2013 Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të nenit 25, të ligjit nr.9936, datë 26.6.2008, “Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë”, me propozimin e mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.781Z

Artan Lame: Nexhmije Hoxha nuk ishte fashiste, ja e vërteta e dokumentit

Artan Lame ka reaguar pas publikimit të një dokumenti nga historiani Kastriot Dervishi, që sipas tij tregonte për përfshirjen e Nexhmije Hoxhës, në rininë e saj, në Partinë Fashiste. Lame shprehet se dokumentin e gjykon origjinal, por pikërisht aty tregohet se bashkëshortja e Enver H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.446Z

Marrëveshja Shqipëri-KosovëJa përmbajtja e dokumentit

Të tjera rreth shkrimit VD PDF/Zbardhet dokumenti i firmosur Rama:Mbledhja nuk prek kufijtë Shqiptarët në Maqedoni kërkojnë mbledhje 3-palëshe FOTOLAJM/ Ofendon Ramën në Prizren, ndalohet VD /FOTO Liderët e Preshevës: 100 mijë euro janë pak Fjala e Ramës në mbledhjen e përbashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.444Z

Bashkëpunimi strategjik Shqipëri-Kosovë/ Detajet e dokumentit që u firmos në mbledhjen e përbashkët të Prizrenit

Çfarë firmosën të shtunën dy kabinetet qeveritare, në deklaratën e partneritetit strategjik mes Shqipërisë dhe Kosovës, që u cilësua historik? Ky është dokumenti i shpërndarë nga Kryeministria, ku firma e kryeministrave, Rama e Thaçi, shënon fillimin e një marrëdhënieje të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.149Z

Komiteti i Modernizimit të Qeverisë diskutoi sot rreth Draft Dokumentit të Programit “Një OKB”

Nën drejtimin e zëvendëskryeministrit z.Gazmend Oketa, Komiteti i Modernizimit të Qeverisë u mblodh sot dhe diskutoi lidhur me Draft Dokumentin e Programit “Një OKB”. Zëvendëskryeministri Oketa vlerësoi pjesëmarrjen ministrave në këtë takim për shkak të rëndësisë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.648Z

Përvjetori i “Formulës së Pagëzimit”, dokumentit më të vjetër në gjuhën shqipe

Duke shfletuar kalendarin historik, më 8 nëntor përkujtojmë datën e shkrimit të dokumentit kishtar të kryeipeshkvit të Durrësit, imzot Pal Engjëllit, në latinisht, në të cilin dokument baritor gjendet “Formula e Pagëzimit” në gjuhën shqipe, që deri më sot konsiderohet s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama