Rezultate te kerkimit per termin: +Dola

Meta: total 1000 / total_found 2603 / time 0.001 / keyword[0] dola / docs[0] 2603 / hits[0] 3045 /
No Pic available
  • 2017-02-12

Ermal Meta shkëlqen në Sanremo: Suksesin ia dedikoj nënës!

  Në natën finale të Sanremos, kantautori shqiptar Ermal Meta emocionoi me muzikën e tij, u duartrokit nga spektatorët dhe ishte protagonisti i këtij viti duke u klasifikuar në vendin e tretë. Kantautori fitoi çmimin e kritikës “Mia Martini”, i dhënë çdo vit nga juria e

No Pic available
  • 2017-02-07

Tenori i njohur rrëfen grabitjen: I drejtuan armën tim biri

Nga Etleva Delia Baritoni i njohur i Teatrit të Operës dhe Baletit, Ylber Gjini, denoncoi dje në Polici grabitjen e makinës së parkuar poshtë pallatit nga tre persona të maskuar e të armatosur. Ngjarja, sipas tij, mund të kishte përfunduar tragjikisht, pasi njëri nga autorët i ka drejtua

No Pic available
  • 2017-02-03

Plot 85 fakte nga jeta e Dritëro Agollit

Ja 85 fakte nga jeta e patriarkut të letrave shqipe, që nga dëshira e tij e parë për tu bërë veteriner, poezitë e para të botuara në Zërin e Rinisë, studimet në Shën Petërburg, familja, por edhe bëmat e kohës pa të cilat një njeri si Agolli nuk mund të imagjinohej. 85 fakte nga j

No Pic available
  • 2017-02-02

Historia e padëgjuar e Kokëdhimës: Isha me këpucë të vjetra, më vinte turp të futesha në sallë

Koço Kokëdhima, kreu i Lëvizjes më të re politike Zgjidhja e cila po funksionon si një opozitë brenda Partisë Socialiste, ka zbarkuar në qytetin e Fierit nga nisi gjithçka prej zeros për tu shndërruar ai që është sot. Ndoshta për këtë arsye, Kokëdhima bëri një rrëfim nostalgjik

No Pic available
  • 2017-02-02

Përshtypje të pashlyeshme nga takimi me Mato Matën

– Kalojnë minatorët, hiqni kapelen!, Xhevahir Spahiu – Nga Edmond Ismailati Memaliaj është qyteti i banuar kryesisht nga familjet e minatorëve dhe punëtorëve që përlesheshin çdo ditë me thellësitë e nëntokës, si heronj të vërtetë. Disa prej këtyre heronjëve të nënto

No Pic available
  • 2017-02-02

Shenasi Rama e Grid Rroji tregojnë manifestin e Bleta Shqiptare për Shqipërinë

Bleta shqiptare është lëvizja më e re në vend e iniciatorë të saj janë dy shqiptaro-amerikanë, Shenasi Rama, dhe Grid Rroji. Të ftuar në Arena nga Dritan Hila në Rtv Ora Neës, ata kanë shpjeguar se ku konsiston kjo lëvizje Sipas Z.Shenasi Rama, pedagog i Universitetit të Nju Jorkut

HISTORIA/ E fejuara e përjetshme e pronarit të hotel Kontinental në Tiranë, nga arrestimi tek tentativat e vetëvrasjeve
  • 2017-01-31

HISTORIA/ E fejuara e përjetshme e pronarit të hotel Kontinental në Tiranë, nga arrestimi tek tentativat e vetëvrasjeve

Pak ditë më parë, në Kanada, ku jetonte prej 26 vitesh, u nda nga jeta Meshan Çini. Një nga të afërmit e familjes së të fejuarit të saj, me të cilin nuk jetoi kurrë, njoftoi lajmin dhe të dhënat kyçe të jetës së një heroine që rezistoi deri në fund. Kaq u desh që të kërk