Rezultate te kerkimit per termin: +Doli

Meta: total 1000 / total_found 33474 / time 0.015 / keyword[0] doli / docs[0] 33474 / hits[0] 39281 /
Çfarë ka ndodhur më 13 shkurt?
  • 2017-02-13

Çfarë ka ndodhur më 13 shkurt?

1258 – Bagdadi pushtohet nga mongolët, dhe Kalifati i Abasidit – i themeluar nga Abasi, i afërm i profetit Muhamed – shpërbëhet. Kalifi u kap dhe u detyrua të shikojë se si qytetarët u vranë dhe thesari i tij u plaçkit. Sipas gojëdhënës, Kalifi u vra duke u shkelur nga

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura
  • 2017-02-13

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura

Klithmë nga qielli, nga shpirti, gjithë ajri më merr frymën, ka ikur Bujo! Lajm i dhimbshëm, therës, që ne miqtë, si dhe familja, e kemi të papërballueshëm. Ikja e Bujos ishte apeli më i fuqishëm për respektin ndaj artit të ekranit shqiptar. Secili nga ne do të dëshironte të ik

Napoli në alarm, Hysaj dëmtohet para sfidës me Realin
  • 2017-02-13

Napoli në alarm, Hysaj dëmtohet para sfidës me Realin

Tronditet Napoli, por më shumë mbrojtësi i kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë me dije se anësori i skuadrës së Seria A është lënduar gjatë seancës stërvitore, duke e braktisur atë mjaft i mëriztur. Një lajm i hidhur për shqiptarin, teksa mezi po e pristë sfid

Precedentët e linçimit të ambasadorëve në politikën shqiptare: Nga Kris Hill e Daan Everts, te Lu e Vlahutin
  • 2017-02-12

Precedentët e linçimit të ambasadorëve në politikën shqiptare: Nga Kris Hill e Daan Everts, te Lu e Vlahutin

Deklarata e djeshme e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, alias ministres së jashtme të Europës së Bashkuar ndaj opozitës për sulmet ndaj ambasadores Vlahutin, ishte e katërta në radhë, por më e egra nga të gjitha palët. Brukseli i kërkoi politikës shqiptare, një pjese të saj

Prokuroria jep detaje per grabitjen e Rinasit
  • 2017-02-12

Prokuroria jep detaje per grabitjen e Rinasit

p styletext-align justifyKater dite nga grabitja spektakolare e nje makine qe transportonte parate e nje banke Prokuroria e Tiranes ka zbardhur dinamiken e ngjarjes Ne oren 1236 te dites se enjte nje nga policet private njoftoi sallen operative te Drejtorise se Policise se Tiranes per levizjen e mje

Grabitja ne Kashar 8220arrest me burg8221 per punonjesit e kompanise
  • 2017-02-12

Grabitja ne Kashar 8220arrest me burg8221 per punonjesit e kompanise

p styletext-align justifyEdhe pse pretenduan pafajesine 6 punonjesit e policise private te cilet kishin marre per siper transportimin e rreth 32 milion eurove ne Aeroportin e Rinasit do te qendrojne ne qeli me masen e sigurise arrest me burg Kjo ishte kerkesa e Prokurorise ndaj efektiveve te cilet a

Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Rita Ora?
  • 2017-02-12

Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Rita Ora?

Ylli i popit, Rita Ora duket se ka bërë një transformim në imazhin e saj. Ajo u shfaq me një pamje të çuditshme të shtunën, në festën e përvitshme të Grammy Awards. Këngëtarja shqiptare doli në tapetin e kuq me një kostum të zi, me grim të rëndë në sy dhe me flokë të lëshuar