Rezultate te kerkimit per termin: +Dom +Simoni

Meta: total 63 / total_found 63 / time 0.000 / keyword[0] dom / docs[0] 1303 / hits[0] 3508 / keyword[1] simoni / docs[1] 858 / hits[1] 1478 /
Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

No Pic available
  • 2016-12-03

Dalin dokumentet tepër sekret nga Vatikani për Shqipërinë: A është gjallë ipeshkvi?

25 vite pas rivendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Vatikanit (ku ende nuk kemi një ambasador), është vënë theksi te harmonia fetare, kontributi i kishës në Shqipëri si edhe janë publikuar dokumente deri tani të panjohura. DESHIFRIM. Tepër sekret. Të rikthehet në organin e

Vatikani nxjerr sekretet për Shqipërinë: Zbulohen dokumentat e panjohura
  • 2016-12-03

Vatikani nxjerr sekretet për Shqipërinë: Zbulohen dokumentat e panjohura

25 vite pas rivendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Vatikanit (ku ende nuk kemi një ambasador), është vënë theksi te harmonia fetare, kontributi i kishës në Shqipëri si edhe janë publikuar dokumente deri tani të panjohura. DESHIFRIM. Tepër sekret. Të rikthehet në organi

No Pic available
  • 2016-11-21

Nga puna e detyruar në Kardinal, jeta e Dom Simonit në një libër

Historia e persekutimit dhe burgimit të priftit shqiptar, Dom Ernest Troshani gjatë regjimit komunist dhe jeta e tij deri në përqafimin me Papa Françeskun në Tiranë, vjen në librin me titull Nga puna e detyruar në Kardinal, me autor Mimmo Muolo, gazetar i njohur otalian. Me të bisedoi gaze

Imzot Massafra në Top Story: Shteti të kërkojë falje. Të hapen dosjet
  • 2016-11-08

Imzot Massafra në Top Story: Shteti të kërkojë falje. Të hapen dosjet

Vitin tjetër, vendi ynë përjeton një përvjetor të errët, 50-vjet më parë, në vitin 1967, i gjithë vendi iu nënshtrua një histerie kolektive për të dhunuar shtëpitë e Zotit. Ishte fillimi i fundit të një lufte që diktatura komuniste hapi me besimin fetar në Shqipëri. Janë të s

No Pic available
  • 2016-10-10

Papa Françesku shpall kardinal dom Ernest Troshanin (Historia e kalvarit që nisi për meshën ndaj Xhon Kenedit)

Dy vite pasi dëgjoi rrëfimin prekës dhe i puthi duart meshtarit që i mbijetoi regjimit komunist, Papa Françesku e shpall kardinal nderi priftin shqiptar, Ernest Simoni, njohur ndryshe si Ernest Troshani. Jam i lumtur tiu njoftoj se të shtunën, më 19 nëntor, do të mbledh Këshillin e Kardin

No Pic available
  • 2016-10-10

Ernest Simoni Troshani rrëfen momentin kur mësoi se u bë kardinal

Kardinali ri shqiptar, dom Ernest Simoni Troshani, në mikrofonin e kryeredaktorit të programit shqip të Radio Vatikanit, menjëherë pas shpalljes kardinal nga Papa Françesku, rrëfen befasinë për emërimin e tij të papritur si Kardinal, emocionet, mirënjohjen ndaj Papës. “Po dëgjoja