Rezultate te kerkimit per termin: +Dom +Simonin

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] dom / docs[0] 1303 / hits[0] 3508 / keyword[1] simonin / docs[1] 113 / hits[1] 139 /
Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Papa Françesku puth sërish duart e atë Ernest Simonit
  • 2016-05-08

Papa Françesku puth sërish duart e atë Ernest Simonit

Takimi Ati i Shenjtë për priftin: Ky është një martir shqiptar Papa Françesku ka puthur sërish duart e atë Ernest Simonit, prifti shqiptar që kaloi 28 vite në burg, meqë i qëndroi besnik kishës gjatë regjimit komunist. Ati i Shenjtë u takua disa ditë më parë me priftin, pasi dha me

Prekëse: Papa i puth duart Dom Ernest Simonit
  • 2016-04-21

Prekëse: Papa i puth duart Dom Ernest Simonit

Papa Françesku mirëpriti Dom Ernest Simonin, priftin shqiptar që kaloi 28 vite në burg. Sipas të përditshmes La Stampa, Papa i puthi duart priftit shqiptar. Kur ishte në Shqipëri më 21 shtator të vitit 2014, Papa u prek nga rrëfimi i Simonit për kohën e kaluar në burg dhe e përqafoi

Rrok Mirdita sipas Ungjillit
  • 2015-12-12

Rrok Mirdita sipas Ungjillit

Nga Alfred Lela* Paraqitja Ta pranojmë. Takimi me një njeri të Zotit vjen me njëfarë parehatie. E di se në ligjërimin e tyre edhe ti je njeri i Zotit, por shelbimi kërkon më shumë se një Ave Maria. Bota e tyre gjithë dritë, sipas teje, askund nuk përputhet me tënden e cila vazhdimi

Mesha u krye, jetoni të lirë!
  • 2015-11-04

Mesha u krye, jetoni të lirë!

GJERGJ META Historiografia shqiptare, për sa herë të vijë 4 nëntori, nuk mund të mos kujtojë vitin 1990, kur në Varret e Rrmajit në Shkodër, Dom Simon Jubani kremtoi Meshën e shenjtë në publik, pikërisht 23 vjet pas ndalimit kushtetues të religjionit në Shqipëri, pra nga 6 shkurti

Spac 1985 bisedat e te  burgosurve per krijimin  e Partise Demokratike Vdekja e Enverit si e rrahen Dom Simonin ne Spac
  • 2014-10-28

Spac 1985 bisedat e te burgosurve per krijimin e Partise Demokratike Vdekja e Enverit si e rrahen Dom Simonin ne Spac

e Hene 27 Tetor 20141337 pm p classwp-caption-text Nuredin Skrapari duke folur per PanoramabrbrFlet Nuredin Skrapari inxhinieri i Grupit sabotator te naftes8221   brbrSi u perjetua vdekja e Enver Hoxhes ne burg euforia dhe skepticizmi i te denuarve politike per te ardhmenb

No Pic available
  • 2014-05-27

Bashkim Shehu: Po, hakmerrem ndaj së kaluarës me letërsi!

TIRANE - Më kishin dënuar me njëzet ditë në qeli izolimi kinse për shkelje disipline, ndërsa Dom Simonin e kishin izoluar pa afat ngaqë i kishte dërguar Ramiz Alisë një letër me akuza shumë të ashpra". Pas më shumë se dy