Rezultate te kerkimit per termin: +Dom +Simonit

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] dom / docs[0] 1303 / hits[0] 3508 / keyword[1] simonit / docs[1] 194 / hits[1] 273 /
Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

No Pic available
  • 2016-12-25

Dom Gjergj Meta: Pse zgjodhëm të festojmë Krishtlindjen me të varfrit

Dom Gjergj Meta në një intervistë për Ora News e ka konsideruar 2016, si vitin e shqiptarëve pasi solli shenjtërimin e Nënë Terezës dhe shpalljen kardinal të Dom Ernest Simonit. Ka qenë viti i shqiptarëve ky vit sa i përket këtyre aspekteve. Mes shumë problemesh që kemi pasur, kemi p

No Pic available
  • 2016-11-21

Nga puna e detyruar në Kardinal, jeta e Dom Simonit në një libër

Historia e persekutimit dhe burgimit të priftit shqiptar, Dom Ernest Troshani gjatë regjimit komunist dhe jeta e tij deri në përqafimin me Papa Françeskun në Tiranë, vjen në librin me titull Nga puna e detyruar në Kardinal, me autor Mimmo Muolo, gazetar i njohur otalian. Me të bisedoi gaze

Pajtohen Rama me Doshin. Të dy presin kardinalin e ri në Rinas
  • 2016-10-11

Pajtohen Rama me Doshin. Të dy presin kardinalin e ri në Rinas

Feja, të paktën në Shqipëri, ka qenë dhe vijon të mbetet sinonim i bashkimit dhe uljes së tensioneve. Këtë magji nuk e humb as kur flitet për politikën. Dhe e shfaqi të martën në Rinas, ku në pritje të mbërritjes së kardinalit të saposhpallur Dom Ernest Simonit, kryeministri Edi R

Papa Françesku puth sërish duart e atë Ernest Simonit
  • 2016-05-08

Papa Françesku puth sërish duart e atë Ernest Simonit

Takimi Ati i Shenjtë për priftin: Ky është një martir shqiptar Papa Françesku ka puthur sërish duart e atë Ernest Simonit, prifti shqiptar që kaloi 28 vite në burg, meqë i qëndroi besnik kishës gjatë regjimit komunist. Ati i Shenjtë u takua disa ditë më parë me priftin, pasi dha me

Prekëse: Papa i puth duart Dom Ernest Simonit
  • 2016-04-21

Prekëse: Papa i puth duart Dom Ernest Simonit

Papa Françesku mirëpriti Dom Ernest Simonin, priftin shqiptar që kaloi 28 vite në burg. Sipas të përditshmes La Stampa, Papa i puthi duart priftit shqiptar. Kur ishte në Shqipëri më 21 shtator të vitit 2014, Papa u prek nga rrëfimi i Simonit për kohën e kaluar në burg dhe e përqafoi

Berisha bëri deputet Tomor Dostin që tentoi të sillte armë nga Greqia në 1991
  • 2015-12-15

Berisha bëri deputet Tomor Dostin që tentoi të sillte armë nga Greqia në 1991

Në intervistën e pak ditëve më parë ish kryetari i PD-së, Sali Berisha foli për rolin e Shenasi Ramës gjatë organizimit të kësaj force politike në Shkodër. Berisha te Qyteti Studenti Sipas tij Shenasi Rama u largua nga Partia pasi tentoi të përfshinte në drejtimin e saj disa njerëz