Rezultate te kerkimit per termin: +Don +Andres

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] don / docs[0] 5651 / hits[0] 8534 / keyword[1] andres / docs[1] 1376 / hits[1] 1592 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Inter në ndjekje të Andres Iniesta

Andres Iniesta alternativa e radhës për mesfushën e Interit. Momentalisht është thjeshtë një dëshirë, që ka lindur pasi një darke mes drejtorit sportiv të zikaltërve, Piero Ausilio dhe kolegut të tij blaugrana, Ariedo Braida. Në menu është përfshirë emri i mesfushorit katalanas, i

Ditët e mia me Fabrizio De Andre
  • 2017-05-30

Ditët e mia me Fabrizio De Andre

Ylljet Aliçka Më 18 Shkurt  ka lindur kantautori i njohur italian Fabrizio De Andre. Vdiq në Janar të vitit 1999. Në ditën e vdekjes së tij u fol dhe u shkrua shumë. Me kalimin e viteveai po shndrrohet në njëmit. Për të shkruhen libra, emërtohen shkolla, rrugë, fondacione, teatroDhe a

Barça, rinovimi i Injestës i vështirë, por jo i pamundur
  • 2016-12-26

Barça, rinovimi i Injestës i vështirë, por jo i pamundur

Barcelona po mendon rinovimin e kontratës së Andres Injestës meaktualen që skadon në vitin 2018. Drejuesit blaugrana duke u bazuar edhe te mosha e futbollistit, e kanë të qartë se arritja e një marrëveshjeje të re nuk do të jetë e lehtë, por gjithsesi mbeten të bindur se Don Andres do

Barcelona humbja e dyte kete sezon
  • 2016-10-03

Barcelona humbja e dyte kete sezon

brbrEdhe pse Reali i Madridit barazoi per te here te trete radhazi Barcelona nuk arriti te shfrytezonte mundesine per te kaluar ne krye te klasifikimit teksa pesoi nje humbje shokuese ne javen e 7 te kampionatit spanjoll Ne stadiumin Balaiodos katalanasit e Luis Enrikes u munden 4-3 nga vendasit e C

Iniesta Rekordi i Messit per fitoren e Barcelones
  • 2014-10-24

Iniesta Rekordi i Messit per fitoren e Barcelones

Andres Iniesta nuk preferon te beje nje parashikim per El Clasicon e pare te sezonit qe do te zhvillohet kete te shtune ne Santiago Bernabeubr br 30-vjecari thekson se ne nje perballje te tille mes dy ekipeve teper cilesore ato qe vendosin jane detajetbr br shte e veshtire te parashikosh se cfar

Serbi. Pse qytetarët nuk i besojnë politikës?!
  • 2014-10-05

Serbi. Pse qytetarët nuk i besojnë politikës?!

Nga viti 1858 deri në vitin 2014 politika serbe në Kuvendin e Serbisë, në luftën e saj mes liberalëve dhe radikalëve nuk prodhoi asgjë më shumë se sa një klimë konfuze dhe radikale nga e cila qytetari më në fund heq dorë. Shifrat janë të frikshme! 250 të përzgjedhurit e Kuvendit t

Shefqet Krasniqi: Policia jonë është më e mira në Ballkan
  • 2014-08-07

Shefqet Krasniqi: Policia jonë është më e mira në Ballkan

Në një tekst autorial për Indeksonline, Imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi shkruan se “nuk është shumë larg kur p.sh në policinë tonë u patën vërejtur disa raste keqpërdorimi të pasuris&e