Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Trumpi

Meta: total 163 / total_found 163 / time 0.000 / keyword[0] donald / docs[0] 8208 / hits[0] 12958 / keyword[1] trumpi / docs[1] 191 / hits[1] 494 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Republikanët në SHBA rifitojnë vendet në Kongres

Donald Trumpi kaloi me sukses një test të rëndësishëm. Në dy zgjedhje të pjesshme, kandidatët republikanë të partisë së tij qenë në gjendje t’i mposhtin kundërshtarët e tyre demokratë. Demokratët në SHBA dështuan sërish në përpjekjen e tyre, për ta shfrytëzuar popull

No Pic available
  • 2017-06-13

A do të shtyhet vizita e Trumpit në Britaninë e Madhe?

Presidenti i SHBA bëhet e ditur se i ka thënë kryeministres britanike se nuk do ta vizitojë Britaninë derisa publiku britanik ta mbështesë, shkroi The Guardian. Por Downing Street tha se planet nuk kanë ndryshuar. Presidenti i SHBA, Donald Trump i tha kryeministres britanike, Theresa May se

No Pic available
  • 2017-06-04

Europa e bashkuar First

Nuk është ndonjë arritje e madhe, të ndjehesh moralisht më lart përballë Trumpit. Por Europa duhet të sqarojë njëherë mirë me veten, se çfarë vlerash kërkon të mbrojë. Nga Jagoda Marinic Trump doli para shtypit botëror këtë javë dhe bëri të ditur pak a shumë kështu: Unë do

No Pic available
  • 2017-06-02

Trump: SHBA tërhiqet nga Marrëveshja e Parisit për Klimën

Të enjten në një fjalim para Shtëpisë së Bardhë, Presidenti Trump njoftoi vendimin për tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga Marrëveshja e Parisit për Klimën, duke thënë se marrëveshja do të shkaktonte humbjen e mijëra vendeve të punës në vend. Ai tha se marrëveshja do të peng

No Pic available
  • 2017-05-31

ANALIZA/ A ecën dot Europa e vetme, pa Amerikën? Nga mbrojtja, tek terrorizmi dhe tregtia

SKENARET: Nga mbrojtja ushtarake tek lufta kundër terrorizmit, duke kaluar nga tregtia dhe zhvillimi: ja çfarë rrezikohet në përballjen e re transatlantike. Dhe interesat e mesdhetarëve janë të ndryshme nga ato të gjermanëve Angela Merkel ka reaguar ashpër ndaj sabotimit të G7 prej Donal

VALLE SHPATASH DHE VRINGËLLIMA JATAGANËSH
  • 2017-05-25

VALLE SHPATASH DHE VRINGËLLIMA JATAGANËSH

Kontrasti nuk mund të ishte më i madh: në Arabinë Saudite Donald Trumpi kërcen vallen e shpatës, një valle lufte, sikurse ia tregonte mbreti Salman. Ndërsa në Iran njerëzit kërcejnë nëpër rrugë duke brohoritur për fitoren e madhe të reformatorit të moderuar, Hasan Rohani në zgjedh

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN
  • 2017-05-20

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN

Boll me ëndrra! Ai që vazhdon të besojë se Donald Trumpi do të rrëshkasë tani me këtë skandal apo me atë proces në një procedurë të largimit nga detyra, ai duhet të hapë sytë përballë së vërtetës. E vërteta është: pengesat për një procedurë të largimit nga detyra janë s