Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Trumpin

Meta: total 371 / total_found 371 / time 0.000 / keyword[0] donald / docs[0] 10330 / hits[0] 15781 / keyword[1] trumpin / docs[1] 409 / hits[1] 544 /
Sulmi në Zelandën e Re, Trump mbrohet nga akuzat si supremacist
  • 2019-03-17

Sulmi në Zelandën e Re, Trump mbrohet nga akuzat si supremacist

Shtëpia e Bardhë të dielën hodhi poshtë çdo përpjekje për ta lidhur Presidentin Donald Trump me supremacistin e bardhë të akuzuar për vrasjen e 50 personave në dy xhami të Zelandës së Re. “Presidenti nuk është një supremacist i bardhë”, tha shefi i stafit të Shtëpis

Senati sfidon Trumpin, voton kundër emergjencës kombëtare
  • 2019-03-14

Senati sfidon Trumpin, voton kundër emergjencës kombëtare

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin 51 me 49, sfidon kërcënimin e Presidentit se do ti verë veton rezolutës. Dymbëdhj

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)
  • 2019-02-28

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)

Takimi i presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Hanoi të Vietnamit, ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore pavarësisht se u mbyll si një dështim i madh në mungesë të një marrëveshje midis dy vendeve. Të gjithë kanë pritur firmosjen e ma

Cohen akuzon Trumpin para Kongresit: Një gënjeshtar dhe racist!
  • 2019-02-27

Cohen akuzon Trumpin para Kongresit: Një gënjeshtar dhe racist!

Ish-avokati personal i presidentit amerikan, Donald Trump, Michael Cohen, i tha një Komiteti të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan se presidenti kishte njohuri dhe drejtoi negociatat për projektin e kompanisë së tij Trump Tower në Moskë të Rusisë. Pra, të jam i qartë, pres

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko

No Pic available
  • 2019-01-07

Kongresmenia 29-vjeçare sulmon Trump: Ska dyshime se ai është racist!

Kongresistja demokrate në Shtetet e Bashkuara, Alexandria Ocasio-Cortez ka sulmuar së fundmi presidentin e SHBA, Donald Trump, duke thënë se nuk ka “asnjë dyshim se ai është racist”. Në një intervistë për CBS News, Ocasio-Cortez e bazoi pretendimin mbi fjalët që përdor pres

Netanjahu në Copacabana, pret betimin e mikut Bolsonaro
  • 2018-12-30

Netanjahu në Copacabana, pret betimin e mikut Bolsonaro

Vizitë historike e kryeministrit izraelit. Një sinjal i fortë për zhvillimet e fundit politike në Brazil, që pret tashmë të ndjekë SHBA-të dhe të zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jeruzalem Tentoi të bëjë një driblim me top në rërën e Copacabanas, pastaj u ul në një bar në