Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Tusk

Meta: total 884 / total_found 884 / time 0.001 / keyword[0] donald / docs[0] 10330 / hits[0] 15781 / keyword[1] tusk / docs[1] 971 / hits[1] 1823 /
Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit  Britania largohet më 31 tetor
  • 2019-04-11

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

May i lutet BE-së: Të shtyhet Brexit më 30 qershor
  • 2019-04-05

May i lutet BE-së: Të shtyhet Brexit më 30 qershor

Afati i shtyrjes së Brexit ishte 12 Prill, por deri më tani nuk ka asnjë shenjë për një dalje të rregulluar me marrëveshje të Britanisë së Madhe nga BE. Kryeministrja britanike, Theresa May i ka kërkuar Bashkmit Europian shtyrjen e Brexit. May u lutet BE-së që të zgjasë aftin e dal

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit
  • 2019-03-20

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka nisur një kërkesë zyrtare presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk për shtyrje të Brexitit, proces i cili ishte planifikuar të fillonte më 29 mars. Kryeministrja u ka thënë ligjvënsve britanikë se ajo nuk është e përgatitur për të sh

No Pic available
  • 2019-03-13

Britania rrëzoi marrëveshjen e Brexit-it, BE: I kemi larë duart me Theresa May

Brukseli i ka larë duart,  për të ndihmuar Theresa May në marrë marrëveshjen e saj të Brex-it. Ligjvënësit britanik, për herë të dytë, kanë votuar mbrëmjen e djeshme kundër marrëveshjes për Brexit-in të negociuar nga qeveria britanike dhe Bashkimi Evropian duke e vënë në drejt

No Pic available
  • 2019-03-13

Brexit/ Mesazhi prekës i 6-vjeçares angleze, Tusk: Ne do jemi gjithmonë miq Sophie!

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk është akuzuar për ironi me mbështetësit e Brexit, pasi ai postoi në Instagram foton e një letre prekëse të një vajze të vogël britanike që i kishte ardhur në adresën e tij. Politikani polak mori mesazhin nga një vajzë britanike gjashtë-

No Pic available
  • 2019-02-25

Kokfortësia e BE-së, Tusk i propozon Britanisë të shtyjë për dy vite Brexit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka rritur presionin ndaj kryeministres britanike, Theresa May, për të shtyrë daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Tusk ka thënë se kjo do të ishte një zgjidhje e arsyeshme dhe se 27 anëtarët e bllokut do të tregojnë mirëkuptim dhe vull

U qëllua me thikë, kryebashkiaku i Danskut vdes në spital
  • 2019-01-14

U qëllua me thikë, kryebashkiaku i Danskut vdes në spital

Nuk ia ka dalë kryebashkiaku i Danskut, Pawel Adamowicz, i qëlluar me thikë nga një i ri, ndërsa ndodhej në një manifestim bamirësie. Vdekja e qytetarit të parë 53 vjeç, është komunikuar nga mjekët që e kanë operuar. Adamowicz është goditur në zemër, në diafragmë dhe në stomak