Rezultate te kerkimit per termin: +Donaldi

Meta: total 68 / total_found 68 / time 0.000 / keyword[0] donaldi / docs[0] 68 / hits[0] 99 /
Përse lodrat prej pellushi janë kaq speciale në Shqipëri
  • 2017-06-22

Përse lodrat prej pellushi janë kaq speciale në Shqipëri

Përse shqiptarët i varin lodrat prej pellushi jashtë shtëpisë së tyre? Këtë e shpjegon fotografi nga Estonia, Mihhail Triboi. Më 1990-n shumë shqiptarë ndërtuan shtëpitë nga puna e tyre si emigrantë në Europën Qendrore. Lodrat prej pellushi të varura në portat e tyre kanë si qël

No Pic available
  • 2017-02-03

Soros, Donald Lu dhe vija e kuqe e Adriatik Llallës

Nga Skënder Minxhozi Ti sorosian smund të jesh zot brenda prokurorisë! Adriatik Llalla nuk e kishte bërë këtë deklaratë të fortë gjatë gjithë muajve të vështira që ka kaluar nën trysninë e Donald Lu. Për hetimet e munguara të zyrtarëve të lartë, për emërimet e dyshimta, refor

PORTRET/ Nga gratë tek ushtria, njihuni me presidentin e ri amerikan Donald Trump
  • 2017-01-21

PORTRET/ Nga gratë tek ushtria, njihuni me presidentin e ri amerikan Donald Trump

I lindur në Queens, të Nju Jorkut, zoti Trump u rrit në një familje të pasur dhe babai i tij, i cili merrej me pronat e patundshme, ishte një influencë thelbësore. Babai i tij ishte shumë autoritar, kërkues dhe drejtues. Donaldi sigurisht që mori këto tipare dhe karakteristika, thotë po

Bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugurimit të Donad Trump si president
  • 2017-01-17

Bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugurimit të Donad Trump si president

Nga Erich Mcelroy* Për disa do të pritet me frikë, për të tjerë me gëzim, por nuk ka asnjë dyshim se bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugurimit të Donad J. Trumpit, si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo fushatë nuk ka qenë aspak normale. Atëherë, çfarë do t

Nga Donaldi tek Donaldi, në pritje të një fermani
  • 2017-01-07

Nga Donaldi tek Donaldi, në pritje të një fermani

Nga Skënder Minxhozi Ka pasur një lloj ngazëllimi tek mediat pranë opozitës, në lidhje me njoftimin se presidenti i zgjedhur Donald Trump ka vendosur të largojë ambasadorët amerikanë të caktuar gjatë mandatit të Presidentit Obama. Natyrshëm në këtë përllogaritje është përfsh

Trump-Clinton ashpersojne sulmet
  • 2016-11-02

Trump-Clinton ashpersojne sulmet

var fbShare url httpvizionplusaltrump-clinton-ashpersojne-sulmetsize smallbrbrKur mbetet me pak se nje jave nga data e zgjedhjeve presidenciale amerikane fushata dhe sulmet mes kandidateve kane arritur kulmin Kandidatja demokratike e ka sulmuar serish rivalin e saj Donald Tramp duke e cilesuar ate

Clinton apo Trump kush e nis Luften e Trete Boterore
  • 2016-10-28

Clinton apo Trump kush e nis Luften e Trete Boterore

Transmetuar me 27102016 - 1945 Nga Sean OGrady The Independentbr br Iu pelqen Donald Trump apo jo ka dicka per te cilen ai mund te jete me i miri Paqja Nje ceshtje ndoshta e parendesishme perballe tradhtive bashkeshortore te supozuara dhe skandalit te ta