Rezultate te kerkimit per termin: +Donaldit

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] donaldit / docs[0] 39 / hits[0] 51 /
Historia e nuses që helmoi vjehrrën, kthehet dhëndri nga Greqia
  • 2017-07-10

Historia e nuses që helmoi vjehrrën, kthehet dhëndri nga Greqia

Kthehet nga Greqia për ti qëndruar afër prindërve, bashkëshorti i 19-vjeçares, Elda Tanushi që tentoi të helmonte vjehrrën duke i hedhur helm në kos e deklaroi se ishte përdhunuar nga vjehrri. Xhaxhai i tij, Ilir Stafa dëshmitar në ballafaqimin mes dy krushqive, konfirmon për BalkanËe

Përkujtohet 1-vjetori i rënies së dëshmorëve Floran Delia dhe Donald Hoxha
  • 2017-04-06

Përkujtohet 1-vjetori i rënies së dëshmorëve Floran Delia dhe Donald Hoxha

Në mjediset e Bazës Ajrore Farkë, u zhvillua sot ceremonia e përkujtimit dhe nderimit të dy dëshmorëve të atdheut, kapiten Floran Delia dhe toger Donald Hoxha, të cilët ranë 1 vit më parë në krye të detyrës. Të pranishëm në ceremoni ishin ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, zëve

FOTOT/ Ivanka Trump, suksesi i pabesueshëm i vajzës së Donaldit
  • 2017-03-13

FOTOT/ Ivanka Trump, suksesi i pabesueshëm i vajzës së Donaldit

Ajo që nga shumëkush konsiderohet zonja e parë e vërtetë në Shtëpinë e Bardhë, duket se ka marrë nga babai, mendjemprehtësinë për biznes. Në mos zonja e parë, në një rol për tani atipik, Ivanka Trump sigurisht kualifikohet si vajza e parë, fëmija e parë e politikës amerika

PORTRET/ Nga gratë tek ushtria, njihuni me presidentin e ri amerikan Donald Trump
  • 2017-01-21

PORTRET/ Nga gratë tek ushtria, njihuni me presidentin e ri amerikan Donald Trump

I lindur në Queens, të Nju Jorkut, zoti Trump u rrit në një familje të pasur dhe babai i tij, i cili merrej me pronat e patundshme, ishte një influencë thelbësore. Babai i tij ishte shumë autoritar, kërkues dhe drejtues. Donaldi sigurisht që mori këto tipare dhe karakteristika, thotë po

Bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugurimit të Donad Trump si president
  • 2017-01-17

Bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugurimit të Donad Trump si president

Nga Erich Mcelroy* Për disa do të pritet me frikë, për të tjerë me gëzim, por nuk ka asnjë dyshim se bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugurimit të Donad J. Trumpit, si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kjo fushatë nuk ka qenë aspak normale. Atëherë, çfarë do t

Nga Donaldi tek Donaldi, në pritje të një fermani
  • 2017-01-07

Nga Donaldi tek Donaldi, në pritje të një fermani

Nga Skënder Minxhozi Ka pasur një lloj ngazëllimi tek mediat pranë opozitës, në lidhje me njoftimin se presidenti i zgjedhur Donald Trump ka vendosur të largojë ambasadorët amerikanë të caktuar gjatë mandatit të Presidentit Obama. Natyrshëm në këtë përllogaritje është përfsh

No Pic available
  • 2016-12-27

Në shenjën e Donaldit

Të ngjashme me lëvizjet e shahut, strategjitë e SHBA-së do të luajnë një lojë të ndryshme, dhe do të duhet të konfirmojnë (ose zhbëjnë) aleancat e vjetra. A mund të ndryshojnë tregjet, lëvizjet e saj ndërmjet Rusisë, Kinës dhe Kontinentit të Vjetër? Amerika dëshiron një Rusi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama