Rezultate te kerkimit per termin: +Doni +Jusuf +Vrionin

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] doni / docs[0] 8484 / hits[0] 11174 / keyword[1] jusuf / docs[1] 1137 / hits[1] 1691 / keyword[2] vrionin / docs[2] 69 / hits[2] 86 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Fotaq Andrea, studiues dhe zbulues në fushën albanologjike, antologjist e përkthyes i niveleve të larta
  • 2016-05-31

Fotaq Andrea, studiues dhe zbulues në fushën albanologjike, antologjist e përkthyes i niveleve të larta

Nga Thanas L. GJIKA (Ese për frankofonin shumëdimensional Fotaq Llazi Andrea) Në Shqipërinë e shekullit të XX-të, si edhe në vendet e tjera ballkanike, gjuha frënge ka qenë gjuha më e përhapur si gjuhë e politikës shtetërore. Këtë pozitë frëngjishtja nuk e humbi as kur gjuha ruse