Rezultate te kerkimit per termin: +Donnarumma

Meta: total 78 / total_found 78 / time 0.000 / keyword[0] donnarumma / docs[0] 78 / hits[0] 119 /
Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet
  • 2019-04-02

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet

Për të tretën javë me radhë Milani nuk ia del të fitojë, teksa mbrëmjen e sotme nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Udineses në San Siro, rezultat ky që komplikon rrugëtimin për një vend në zonën Champions. Për këtë sfidë Gattuso kishte preferuar të ndryshojë skemë, d

Sfida Champions Roma-MIlan mbyllet në barazim 1-1
  • 2019-02-04

Sfida Champions Roma-MIlan mbyllet në barazim 1-1

Roma dhe Milani u ndanë në barazim 1-1 në supersfidën e javës së 22-të të Serisë A të zhvilluar në Olimpico, duke e bërë më pak të dhimbshme humbjen e Interit ndaj Bolognas. As verdhekuqtë e as kuqezinjtë nuk arritën të përfitonin në maksimum nga ndalesa e zikaltërve, që mbet

Dy gola në debutim, Piatek nderon Gattuson përballë Ancelottit (Video)
  • 2019-01-30

Dy gola në debutim, Piatek nderon Gattuson përballë Ancelottit (Video)

Milani eliminon Napolin nga Kupa e Italisë dhe projekton dy derbi të zjarrtë me Interin në gjysmëfinale në rast se zikaltrit do të mposhtin Lazion të enjten. Në San Siro kuqezinjtë mposhtën 2-0 Napolin në çerekfinalen e këtij kompeticioni falë një super Piatek. Sulmuesi polak në nde

Higuain shpërdoron, Milani ngec ndaj Torinos!
  • 2018-12-10

Higuain shpërdoron, Milani ngec ndaj Torinos!

Milani nuk përfitoi dot nga humbja e Interit ndaj Juventusit por edhe nga hapat fals të Lazios dhe Romës që barazuan ndeshjet e tyre, për të blinduar vendin e 4-t dhe për tiu afruar zikaltërve që pozicionohen të tretët. Kuqezinjtë barazuan 0-0 me Torinon në San Siro në një ndeshje në

Lautaro në telashe, aksidenton një grua para derbit të Italisë
  • 2018-12-06

Lautaro në telashe, aksidenton një grua para derbit të Italisë

Lautaro Martinez në telashe para derbit të Italisë, Juventus-Inter. 21-vjeçari argjentinas është përfshirë në një aksident automobilistik, fatmirësisht pa pasoja të rënda, ndërsa po drejtonte automjetin e tij tip Porsche Boxter në sheshin Buonarroti në qytetin e Milanos. Nga përplas

Milani flirton me fitoren, Lazio barazon në shtesë (Video)
  • 2018-11-25

Milani flirton me fitoren, Lazio barazon në shtesë (Video)

Nuk ka fitues në Olimpico, me Lazion dhe Milanin që ndajnë pikët në një barazim 1-1 dhe ruajnë të njëjtat pozita në tabelën e renditjes, përkatësisht në vendin e katërt dhe të pestë. Spektakël, gola, grintë dhe gjithçka të bukur kishte sfida e kësaj pasditeje në kryeqytetin it

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit
  • 2018-11-09

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit

Italia do të zhvillojë dy ndeshje gjatë muajit Nëntor, më datën 17 do të presë në San Siro Portugalinë, në takimin e fundit të vlefshëm për Ligën e Kombeve, ndërsa 3 ditë më pas do të udhëtojë drejt Belgjikës, ku në Luminus Arena do të zhvillojë një takim miqësor ndaj Shte