Rezultate te kerkimit per termin: +Dorheqja

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] dorheqja / docs[0] 28 / hits[0] 31 /
No Pic available
  • 2017-10-31

Berisha reagon pas dorëheqjes së kreut të SHISH: Ja çmimi që iu desh të paguante

Pas dorëheqjes së Visho Ajazit nga kreu i SHISH, vjen reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një status në faqen e tij të Facebook-ut Berisha flet për çmimin që duhet të paguante Lika në këtë rast, që lidhet me denoncimet e tij në prokurori. Mes të tjerash Berisha doli pr

No Pic available
  • 2017-10-30

Dorëheqja e Visho Ajazit, Berisha: SHISH dokumenta përvëluese për Ramën

Edhe ish-kryeministri Berisha e ka konsideruar dorëheqjen e Visho Ajazi Lika nga posti i kreut të SHISH si presion politik.  Në një status në FB, Berisha shkruan se “kjo doreheqje, ne kulmim e skandalit te implikimit te Saimir Tahirit, si anetar kryesor i bandes Habilaj, dhe bllokimi

No Pic available
  • 2017-09-15

Përse dështojnë protestat?

Në Shqipëri shihet me shqetësim të vazhdueshëm dhe të shtuar mos reagimi në nivelet e duhura dhe mungesa e një ndërgjegje qytetare, që të ngrejë zërin për të drejtat që ju takojnë dhe meritojnë. Edhe pse në dy dekadat e fundit ka pasur një rritje të vëmendjes së donatorëve nd

No Pic available
  • 2016-10-08

Noka: Tahiri u shfaq si vrasës i penduar, duhet të dorëhiqej si Ministër

Ish-Ministri i Brendshëm, Flamur Noka, ka reaguar lidhur me deklaratat e Ministrit Tahiri për kultivimin e kanabisit. Sipas Nokës, Ministri i Brendshëm u shfaq sot para shqiptarëve si një vrasës gjakftohtë që bën si i penduar për të përfituar nga falja. Në një postim në fb, Noka thot

Drejtori i TKOB dorehiqet nga posti
  • 2016-07-30

Drejtori i TKOB dorehiqet nga posti

Transmetuar me 30072016 - 1603 Drejtori i Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit Ilir Kerni ka dhene doreheqjen nga posti i tijbr br Mesohet se Kerni ka dorezuar kerkesen per doreheqje ne ministri diten e djeshme rreth ores 1400br

Ja emailet: Braho përgatiti pyetjet e prokurorit për serverin
  • 2015-10-29

Ja emailet: Braho përgatiti pyetjet e prokurorit për serverin

Skandali i Serverit të Tatimeve është më i madh nga sa mendohej, raporton faqja e emisionit 'Opinion'. Drejtues të lartë të tatimeve, ekspertë të grupit të auditit, deputetë e prokurorë janë përfshirë në një komplot për të implikuar drejpërdrejt ish-drejtorin e IT për anomalit

Krasniqi i gatshëm të lërë postin e Kryetarit të Kuvendit
  • 2014-03-01

Krasniqi i gatshëm të lërë postin e Kryetarit të Kuvendit

Burime të Indeksonline brenda Grupit Parlamentarë të PDK-së kanë thënë se Jakup Krasniqi ka dorëzuar një letër në të cilën thuhet se është i gatshëm ta liroj vendin e Kryeparlamentarit.  Pas themelit të subje