Rezultate te kerkimit per termin: +Dorzoni +Don +Full

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.352Z

Kemi qenë për Shqypninë muranë kundër/ Kur malësorët e Grudës e Hotit të udhëhequr nga Gurakuqi dhe Fishta i shkruanin kancelarive të mëdha. Çfarë kërkonin ata

Publikohet historia e panjohur e vitit 1918, kur malësorët e Hotit, Trieshit dhe Grudës nën udhëheqjen e Patër Anton HarapiAnton Harapt, Fishtës dhe Luigj Gurakuqit, i dërguan një memorandum kancelarive më të larta të Uashingtonit, Londrës, Parisit dhe Romës, që përbënin edhe Kat�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama