Rezultate te kerkimit per termin: +Dorzimi

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Turqia dhe dorzimi Milosheviit

(Botohen per here te pare) Kosova shpalli pavarsin dhe sovranitetin e saj. Ky akt ishte krejtsisht i natyrshm dhe i pritshm. Lidert e Kosovs me nj gjakftohtsi t admirushme, me datn 18 t ktij muaji realizuan t gjitha procedurat zyrtare pr shpalljen e pavarsis. Zoti Hashim Thaci ,ish nj nga udh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.915Z

Topalli: Opozita të bëhet pjesë e integrimit

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka dhn edhe njher garanci se shqiptart do t lvizin pa viza n Zonn Shengen brenda ktij viti, ndaj dhe ka ftuar opozitn t bhet pjes e ktij procesi. Kryeparlamentarja ka shtuar se dmet e shkaktuara nga bojkoti i opozits do t rikuperohen dhe se asnj nuk do t ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.789Z

Falja e të burgosurve, Ligjet i rikthehen debatit për kriteret

Komisioni i Ligjeve do t vijoj sot diskutimin pr projektligjin “Pr faljen”. Ky draft i ekzekutivit prcakton se do t jet Ministria e Drejtsis q do t merret me prgatitjen e plot t dosjes pr do krkes dhe m pas kreu i shtetit do t dekretoj faljen. Drafti, i cili sht disku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

SHBA-t dorzojn Qerbelan tek irakent

Forcat amerikane ia kan dorzuar irakenve nn kontroll provincn m t madhe shiite t Qerbelas, n pjesn qendrore t Irakut, njofton Rojter. Qerbelaja sht provinca e 18-t, q u dorzohet pr qeverisje vendorve q nga ndrhyrja amerikane m 2003. Dorzimi u b pas vrasjes s 27 njerzve dhe plagosjes edhe t 20 t tjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.661Z

Haradinaj pritet ta marrë sot postin e kryeministrit

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë tia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Kështu të paktën ka paralajmëruar në “Facebook”, këshilltari i Haradinajt dhe kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, i cili ka pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.945Z

Nesër PE diskuton raportin e Chountis për Shqipërinë

Parlamenti Europian do t diskutoj dhe do t votoj ditn e nesrme, raportin e eurodeputetit Nikolaos Chountis mbi integrimin europian t Shqipris. I marr n shqyrtim n datn 1 qershor, raporti u shty pr shkak se u konsiderua i paplot nga krert e Parlamentit Europian. Deputeti grek nuk kishte prfshir n ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.314Z

Posta Shqiptare, investim 2 milionë euro në Qendrën Tranzite

Berisha inauguron investimin e bërë me fondet e Postës Nj investim me vler prej 2 milion dollarsh ka mundsuar ngritjen e Qendrs Tranzite, ku Posta Shqiptare lehtsisht do kryejn prpunimin e objekteve postare. I pranishm n inaugurimin e ksaj qendre ka qen Kryeministri i vendit, S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama