Rezultate te kerkimit per termin: +Dora

Meta: total 1000 / total_found 7640 / time 0.004 / keyword[0] dora / docs[0] 7640 / hits[0] 9115 /
No Pic available
  • 2017-06-23

VIDEO: 31 vite më pas, shijoni dorën e Zotit të Diego Maradonës

22 qershor 1986, Meksikë. Maradona i eleminon anglezët në gjysmëfinale të Botërorit të atij viti, pas shënimit të golit me dorë dhe golit të dytë që është cilësuar edhe si goli më i bukur të historisë. Diego shënoi duke përdorur dorën e tij në çerekfinalen e Kupës së Botës

No Pic available
  • 2017-06-23

Intervista ndryshe e kryeministrit Rama për Rai Arte

Në intervistë Rama foli për lidhjen mes artit dhe politikës ku tregoi se gjatë punës së tij bën edhe vizatime të cilat ia shohim në zyrë. Rama: Është një faqosje që e bëj gjithmonë me vizatimet që bëj vazhdimisht në zyrën time. Janë vizatime që bëhen vetë sepse unë merrem m

No Pic available
  • 2017-06-23

Artist dhe kryeministër, Rai Arte bën reportazh për Ramën

Kryeministri shqiptar Edi Rama është kthyer në subjekt të Rai Arte, jo si shef i ekzekutivit shqiptar, por si artist pjesëmarrës i Bienales së 57-të në Venecia. Reportazhi i realizuar për të përqendrohet tek pasioni estetik i njeriut që ka në duar frerët e vendit, dhe dellin e tij art

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Fiks Fare: Stimulantë dhe hormone te shalqiri dhe domatja
  • 2017-06-20

Fiks Fare: Stimulantë dhe hormone te shalqiri dhe domatja

Fiks Fare zbuloi se fermerët përdorin stimulantë dhe hormone në rritjen dhe pjekjen e fruta-perimeve. Në një vëzhgim në Lushnje dhe Berat, “hambarin” e fruta-perimeve në Shqipëri, gazetarët e Fiksit zbuluan se dora e parë e domateve ishte me hormone, madje fermerët vijonin t

Stimulantë dhe hormone te shalqiri dhe domatja
  • 2017-06-20

Stimulantë dhe hormone te shalqiri dhe domatja

Fiks Fare zbuloi se fermerët përdorin stimulantë dhe hormone në rritjen dhe pjekjen e fruta-perimeve. Në një vëzhgim në Lushnje dhe Berat, “hambarin” e fruta-perimeve në Shqipëri, gazetarët e Fiksit zbuluan se dora e parë e domateve ishte me hormone, madje fermerët vijonin t

No Pic available
  • 2017-06-20

Fermerët shqiptarë përdorin stimulantë dhe hormone te shalqiri dhe domatja: Vetë nuk i hamë

Fiks Fare zbuloi se fermerët përdorin stimulantë dhe hormone në rritjen dhe pjekjen e fruta-perimeve. Në një vëzhgim në Lushnje dhe Berat, hambarin e fruta-perimeve në Shqipëri, gazetarët e Fiksit zbuluan se dora e parë e domateve ishte me hormone, madje fermerët vijonin ti lyenin për