Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundin

Meta: total 485 / total_found 485 / time 0.000 / keyword[0] dortmundin / docs[0] 485 / hits[0] 563 /
Një yll i ri ka lindur, PSG dhe United në luftë për Sanchon
  • 2019-03-03

Një yll i ri ka lindur, PSG dhe United në luftë për Sanchon

Ylli i Borussia Dortmundit, Jadon Sancho ka futur në luftë dy skuadrat e mëdha evropiane, Manchester Unitedin dhe Paris Saint-Germainin. Talenti i madh anglez ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë plot 14 asistime për skuadrën e tij në Bundesliga këtë sezon. Paraqitjet e tij të mira me Dor

Dortmundi thyhet në Bavari, Augsburg i jep asist Bayernit!
  • 2019-03-02

Dortmundi thyhet në Bavari, Augsburg i jep asist Bayernit!

Një skuadër nga Bavaria i jep një asist fantastik Bayernit në garën për titull. Borussia e Dortmundit u mposht 2-1 nga Augsburg në sfidën që hapi javën e 24-ët të Bundesligës. Një humbje që djeg kjo për verdhezinjtë pasi në rast fitoreje të Bayernit në transfertën e vështirë n

Shënon Rashica, Werder eliminon Dortmundin!
  • 2019-02-06

Shënon Rashica, Werder eliminon Dortmundin!

Borussia e Dortmundit humbet mundësinë për të fituar të dy trofetë në këtë sezon, pasi u eliminua në raundin e 1/8-ave të Kupës së Gjermanisë nga Werder Bremen pas goditjes së penalltive. Një eliminim i hidhur për verdhezinjtë e Lucien Favre, pasi Dortmundi ishte dy herë në avant

Abramovich hap thesin, i dhuron Sarrit fantazistin e Dortmundit
  • 2019-01-03

Abramovich hap thesin, i dhuron Sarrit fantazistin e Dortmundit

Roman Abramovich është tërësisht i kënaqur me skuadrën e drejtuar nga Sarri dhe ka vendosur të investojë, për të përforcuar edhe më shumë organikën, me qëllim që Chelsea të mbetet pretendent për titull. Pikërisht për këtë arsye, manjati rus ka paguar plot 64 milionë euro për

Chelsea merr yllin e Dortmundit për 64 milionë euro
  • 2019-01-02

Chelsea merr yllin e Dortmundit për 64 milionë euro

Vjen goditja e parë e madhe e janarit në merkato. Borussia Dortmund ka konfirmuar se Christian Pulisic do të bashkohet me Chelsea-n për 64 milionë euro. Mesfushori amerikan do të qëndrojë i huazuar te Dortmundi deri në fund të sezonit aktual. 20-vjeçari, i cili ka shkuar si adoleshent në

No Pic available
  • 2018-12-23

Fiton të pestën radhazi, Bayerni frikëson Dortmundin

Bayerni i Mynihut frikëson Borussian e Dortmundit me fitoren e pestë radhazi në Bundesligë në fushën e Eintrachtit të Frankfurtit. Kampionët në fuqi zhvilluan një ndeshje perfekte në Commerzbank-Arena ku realizuan tri herë, pas pësuar asnjë gol. Zhbllokoi takimin në minutën e 35-të

Dortmundi fiton derbin e Ruhrit, Bayerni ngjitet i dyti
  • 2018-12-08

Dortmundi fiton derbin e Ruhrit, Bayerni ngjitet i dyti

Dortmundi fiton 1-2 derbin e Ruhrit dhe forcon pozitën në krye të Bundesligës me 36 pikë. Në Veltins Arena, në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga tifozët, u zhvillua një sfidë emocionuese, por në fund festuan verdhezinjtë, që hedhin një hap të rëndësishëm drejt ti