Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Meta: total 1000 / total_found 1814 / time 0.001 / keyword[0] dortmundit / docs[0] 1814 / hits[0] 2312 /
Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje
  • 2019-04-11

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane Bild raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përplasje që ka shkuar deri te shkëmbimet e grusht

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin
  • 2019-04-09

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin

Chelsea kërkon me çdo kusht që të sjellë në radhët e tij një sulmues të një niveli të lartë dhe së fundmi në media po përmendet emri i Robert Lewandowskit, autor i dy golave për Bajernin e Mynihut në fitoren 5-0 në klasiken me Borussian e Dortmundit. Për momentin Chelsea po vuan

Historike/ Risi teknologjike në sfidën Bayern-Dortmund, dron dhe
  • 2019-04-05

Historike/ Risi teknologjike në sfidën Bayern-Dortmund, dron dhe

Bayern Munchen-Borussia Dortmund është ndeshja që asnjë tifoz nuk mund ta humbasë këtë fundjavë, një përplasje që me shumë gjasë do të vendosë edhe rrugën e titullit kampion në Bundesligën gjermane. Të shtunën, në orën 18:30, bavarezët dhe skuadra verdhezi do të masin forcat

Një yll i ri ka lindur, PSG dhe United në luftë për Sanchon
  • 2019-03-03

Një yll i ri ka lindur, PSG dhe United në luftë për Sanchon

Ylli i Borussia Dortmundit, Jadon Sancho ka futur në luftë dy skuadrat e mëdha evropiane, Manchester Unitedin dhe Paris Saint-Germainin. Talenti i madh anglez ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë plot 14 asistime për skuadrën e tij në Bundesliga këtë sezon. Paraqitjet e tij të mira me Dor

Dortmundi thyhet në Bavari, Augsburg i jep asist Bayernit!
  • 2019-03-02

Dortmundi thyhet në Bavari, Augsburg i jep asist Bayernit!

Një skuadër nga Bavaria i jep një asist fantastik Bayernit në garën për titull. Borussia e Dortmundit u mposht 2-1 nga Augsburg në sfidën që hapi javën e 24-ët të Bundesligës. Një humbje që djeg kjo për verdhezinjtë pasi në rast fitoreje të Bayernit në transfertën e vështirë n

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in
  • 2019-02-14

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in

VAR-i debutoi në Champions League me një vendim në favor të Realit të Madridit, pasi teknologjia ndërhyri për të sinjalizuar pavlefshmërinë e një goli të mesfushorit të Ajaxit, Tagliafico, me këtë të fundit që kishte qenë në pozicion jashtë loje në momentin e gjuajtjes drejt por

No Pic available
  • 2019-02-13

Dortmundi bllokohet në aeroport, Sancho e Diallo harrojnë pasaportat

Pa pasaportë nuk ka udhëtim me avion, edhe nëse një skuadër e rëndësishme futbolli. Borussia e Dortmundit është detyruar të zbarkojë me vonesë në Londër, ku sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të përballet me Tottenhamin për në takimin e vajtjes së fazës së 1/8-ave të Cham