Rezultate te kerkimit per termin: +Dosti

Meta: total 608 / total_found 608 / time 0.000 / keyword[0] dosti / docs[0] 608 / hits[0] 902 /
Suela Bako dhe Ergys Meta sjellin dy histori në një film
  • 2018-05-23

Suela Bako dhe Ergys Meta sjellin dy histori në një film

Procedurat është një film me dy histori të ndryshme që në dukje nuk kanë lidhje me njëra tjetrën por në fakt trajtojnë të njëjtën temë: nëse në pjesën e parë Me duar në xhepa me skenar dhe regji të Ergys Meta, bëhemi dëshmitarë të metamorfozës së një artisti në xhelat, n

Tentuan të përdhunojnë 13-vjeçaren, arrest me burg për tre të rinj
  • 2018-05-17

Tentuan të përdhunojnë 13-vjeçaren, arrest me burg për tre të rinj

Gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg deri në përfundim të hetimit për tre të rinjtë e arrestuar për pengmarrjen dhe tentativën e përdhunimit të 13-vjeçareje në një fshat të Roskovecit. Tre të rinjtë e arrestuar janë Redion Tereziu, 22 vjeç; Jorges Dosti, 2

Fier, merret peng dhe tentohet të përdhunohet një 13-vjeçare
  • 2018-05-15

Fier, merret peng dhe tentohet të përdhunohet një 13-vjeçare

Një 13-vjeçare është marrë peng dhe është tentuar të përdhunohet nga 3 të rinj, të cilët janë arrestuar. Sipas bluve, autorët nuk ia kanë arritur qëllimit. Ngjarja ka ndodhur në Fier dhe mësohet se të të dyshuarit e kanë çuar me forcë të miturën në një banesë të pabanuar

Tentuan ta përdhunonin, familjarët: Vajzën e gjetëm të lidhur
  • 2018-05-15

Tentuan ta përdhunonin, familjarët: Vajzën e gjetëm të lidhur

Nëna e vajzës në Roskovec të Fierit Manushaqe Lushka, nëna e 13-vjeçares që tentuan të përdhunonin, kërkon drejtësi për autorët e ngjarjes. Ajo thotë se vajza e saj, ka dalë nga banesa rreth orës 21.00, kohë kur ka shkuar në shtëpinë e xhaxhait të saj për të parë televizor, n

Gjet Ndoj: Antikiteti dhe Mesjeta e Hershme, mungon në arkiva
  • 2018-02-08

Gjet Ndoj: Antikiteti dhe Mesjeta e Hershme, mungon në arkiva

Intervistë me ish-drejtorin e arkivave Gjet Ndoj Arkivat Shqiptare quhet libri që sapo keni nxjerrë në treg. Cili është qëllimi dhe shkaku i këtij botimi? Unë kam patur fatin dhe privilegjin të isha për tre vite në krye të Arkivave të Shtetit Shqiptar. Arkivat e Shtetit janë instituci

No Pic available
  • 2017-12-18

Para Parlamentit protesta Rama ik, brenda në Kuvend përplasje fizike me deputetët

“Rama ik” eshte protesta që po mbahet jashtë parlamentit, ndërkohë brenda kuvendit ka ndodhur përplasje fizike. Pasi hodhi në votim të thjeshtë Ruçi la në rend të ditës votimin e kryeprokurorit të përgjithësht të përkohshëm. Ora 10:06  Protestuesit grumbulloh

Ndëshkimet nuk kanë efekt, Teuta humb ndaj Laçit
  • 2017-11-04

Ndëshkimet nuk kanë efekt, Teuta humb ndaj Laçit

Pavarësisht pezullimeve dhe ndëshkimeve, sërish Teuta nuk arrit te fitorja, teksa u ndal në barazim 1-1 me Laçin. Skuadra e Maganit edhe këtë herë kaloi e para në avantazh, me anë të mbrojtësit Dediç, por laçianët barazuan vetëm 4 minuta më pas me anë të Nikës. Teuta kërkoi me n