Rezultate te kerkimit per termin: +Dostojevskin

Meta: total 76 / total_found 76 / time 0.000 / keyword[0] dostojevskin / docs[0] 76 / hits[0] 81 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Erjon Papagjoni: Një darkë me Balzakun
  • 2017-05-26

Erjon Papagjoni: Një darkë me Balzakun

Shkrimtari vjen në një rrëfim për librat e zemrës Aktualisht, cilët janë librat që  keni më për zemër?  Mund të vecoj Zorbas, Doni I qetë, një libër që më ka bërë ta lexoj pandërprerë, aq sa u lodha tepër dhe me zuri gjumi në plazh. Tregimet e Cehovit,pa dyshim, sidomos Tre

Të intervistosh penat e mëdha të shekullit XX
  • 2017-01-06

Të intervistosh penat e mëdha të shekullit XX

(Rreth librit me intervista BISEDA NË PARIS) Arta MARKU Pasi malësori kishte kaluar një natë me një shtojzovalle, edhe pse kishte marrë urdhrin se duhej të heshtte, nuk i rezistoi dot nxitjes për të rrëfyer. Zbuloi gjithçka kishte përjetuar, se nuk mundi ta ndrynte brenda vetes shijen ma

Libri i rrezikshëm i Arshi Pipës
  • 2016-12-01

Libri i rrezikshëm i Arshi Pipës

Ardian Vehbiu në një rrëfim mbi librat e zemrës ALDA BARDHYLI Aktualisht, cilët libra keni më për zemër? Lexoj edhe fiction, edhe non-fiction. Më tërheq historia e mendimit intelektual dhe antropologjia. Cili është për ju romani më i mirë i të gjitha kohërave? Viti 93 i Hygoit. Xha

Dikur vije ne kishe tani merresh me droge dhe leviz me X6
  • 2016-10-28

Dikur vije ne kishe tani merresh me droge dhe leviz me X6

Transmetuar me 27102016 - 0332 Nga Gjergj Metabr br I dashur A Kam qene edhe famullitar ne zonen tende per pak kohe te themi rreth 2 vjet aty diku perreth fshatrave te Fushe Krujes qe keto dite u perfol per kultivim lendesh narkotike Me njeh edhe ti se je

No Pic available
  • 2016-10-27

Dikur vije në kishë, tani merresh me kanabis dhe po të josh X6-a /Nga Gjergj Meta

Nga Gjergj Meta I dashur A., Kam qenë edhe famullitar në zonën tënde, për pak kohë, të themi rreth 2 vjet, aty diku përreth fshatrave të Fushë-Krujës, që këto ditë u përfol për kultivim lëndësh narkotike. Më njeh edhe ti se jemi takuar shpeshherë apo më ke parë në rrugët e fs

Bashkim Shehu: Tri mbresa në kohë të ndryshme
  • 2016-10-17

Bashkim Shehu: Tri mbresa në kohë të ndryshme

Arb Elo Mbresat që vijojnë janë shkruar në kohë të ndryshme, të cilat përkojnë me daljen në dritë të librave në fjalë. Ndaj atyre u mungon vazhdimësia, por është pikërisht padituria e shkruesit për çka do të shkruajë autori në të ardhmen arsyeja se pse po i sjell kështu s