Rezultate te kerkimit per termin: +Dostojevskit +Vllezrit +Karamazov

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] dostojevskit / docs[0] 146 / hits[0] 201 / keyword[1] vllezrit / docs[1] 85 / hits[1] 121 / keyword[2] karamazov / docs[2] 33 / hits[2] 36 /
No Pic available
  • 2010-04-19

Makbethi i Shekspirit dhe Ramiz Alia

Pr qllime personale studimore, por edhe pr faktin se bashkndaj me ndrgjegje t plot fatin tim me at t atdheut tim, lexoj me mjaft vmendje intervistat apo librat e ish-krerve t lart t regjimit kriminal t komunizmit n Shqipri. N kt kontekst, Ramiz Alia prbn nj rast krejt sui generis, pasi ai jo vetm