Rezultate te kerkimit per termin: +Dr +Maksim

Meta: total 1000 / total_found 2085 / time 0.001 / keyword[0] maksim / docs[0] 2085 / hits[0] 3258 /
Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri
  • 2019-03-26

Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca për ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Tahiri si në të gjitha seancat e mëparshme është paraqitur në Gjykatë në shoqërinë e avokatit Maksim Haxhia. Në paraqitjen e fundit ne Gjykatën për Krime të Rënda, teksa seanca dështoi a

No Pic available
  • 2019-02-22

Si përgjohej Maks Velo, se kishte parë film me shtëpi publike

Dosja e Përndjekjes së Sigurimit të Shtetit ndaj artistit Maks Velo vazhdon të ngjallë debate mbi raportin që ne si shoqëri duhet të mbajmë me të shkuarën. Më poshtë shqiponline po boton një pjesë nga përndjekja e Velos, sipas raporteve të Sigurimit të Shtetit, marrë nga libri Jet

Naureda Llagami zgjidhet drejtuese e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (FOTO)
  • 2018-12-20

Naureda Llagami zgjidhet drejtuese e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (FOTO)

Pas konstituimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, strukturë e ngritur në kuadër të reformës në drejtësi, edhe Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka njohur sot drejtuesit e tij. Kryetare e këtij institucioni është zgjedhur me 10 vota, Naureda Llagami, ndërsa zëvendës i saj do t

Formohet Këshilli i Lartë i Gjyqësorit, zgjidhen 6 anëtarët gjyqtarë (EMRAT)
  • 2018-12-12

Formohet Këshilli i Lartë i Gjyqësorit, zgjidhen 6 anëtarët gjyqtarë (EMRAT)

Dritan Hallunaj dhe Brunilda Kadi Pas ngritjes së Këshillit të Lartë të Prokurorisë në një seancë maratonë ditën e djeshme, sot një proces i ngjashëm po zhvillohet për të formuar Këshillin e Lartë të Gjyqësori. Dy anëtarët e parë që u zgjodhën ishin Dritan Hallunaj dhe Brunil

Luftë fotosh dhe videosh mes Ballës dhe Berishës për trafikantët
  • 2018-10-08

Luftë fotosh dhe videosh mes Ballës dhe Berishës për trafikantët

Plas lufta me foto dhe video në rrjetet sociale mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla. Arsyeja? Kush ka më shumë miq të inkriminuar, të arrestuar apo dënuar për drogë. Gjithçka e nisi dje Berisha me një foto të Ballës, ku sipas tij s

Aksident i frikshëm i Presidentit të Moldavisë, lëndohet lehtë Dodon (Video)
  • 2018-09-09

Aksident i frikshëm i Presidentit të Moldavisë, lëndohet lehtë Dodon (Video)

Presidenti i Moldavisë, Igor Dodon ka pësuar lëndime të lehta trupore, pasi makina me të cilën po udhëtonte është përfshirë në një aksident të frikshëm rrugor, duke u përplasur me një kamion. Kreu i Shërbimit shtetëror të Sigurisë, Anatloie Golea, tha se presidenti Dodon ka pës

No Pic available
  • 2018-08-09

SEKRETE / Si përndiqej Maks Velo me pseudonimin Stilografi.

(pjesë nga libri Jetë paralele me autore Alda Bardhyli, botimet UET PRESS) SEKRET Ekzemplar …….. E përkoh._____ vjet Tiranë, 24.IV.75 RAPORT SURVEIMI MBI LËVIZJET E OBJEKTIT- Maksim Velo, i cili do të njihet me pseudonimin Stilografi- datë 15.3.75 Në orën 14.30 filloi surveimi n