Rezultate te kerkimit per termin: +Draft

Meta: total 1000 / total_found 7254 / time 0.003 / keyword[0] draft / docs[0] 7254 / hits[0] 10563 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Nikolla-Mehmetajt: Mos u sill si opozitare, gënjeshtra sështë shans për të gjithë

Ish ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i është përgjigjur deputetes së LSI, Kejdi Mehmetaj e cila një ditë më par sulmoi ish-ministren se ka dështuar me reformën në arsim.  Në një status në rrjetet sociale, Nikolla thotë se habitet që disa deputetë të LSI sillen si opozitarë

Arsimi, Nikolla dhe deputetja e LSI-së polemizojnë në rrjetet sociale
  • 2017-06-05

Arsimi, Nikolla dhe deputetja e LSI-së polemizojnë në rrjetet sociale

Ish-ministrja e Arsimit dhe e Sportit, e zëvendësuar tashmë nga një minstër teknik i propozuar nga PD, ka reaguar pas deklaratave të deputetes së LSI Kejdi Mehmetajt, e cila fliste për dështime në arsim. Ajo i rendit disa pyetje Kejdit teksa ndër të tjera shkruan: Ti je një vajzë e re,

No Pic available
  • 2017-05-24

Nga Andi Bushati/ Pse u zemëruan bosët e mediave me paktin Rama- Basha?

Një fortunë në gotë po ngrihet nga pronarët e televizioneve lidhur me ligjin që miratoi dje parlamenti dhe që i detyron ekranet private të trasmejtojnë falas reklamat e partive gjatë fushatës elektorale. Shumica e mediave, pothuajse njëzëri, e konsideroi ligjin e miratuar me 118 vota nj

No Pic available
  • 2017-05-21

Prapaskenat/ Krisen raportet Rama-Meta: Çfarë ndodhi natën e 17 majit

Pakti i guximshëm politik Rama-Basha, i ngjizur nën dirigjimin amerikan, është pasuar me tension, shigjetime në distancë, mesazhe të koduara dhe klimë të thellë mosbesimi mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Në kampin e LSI ka nervozizëm dhe pasiguri. Vetëm 36

Ftesa e Nishanit, Rama dhe Basha mund të takohen. Kryeministri: Jam gati që sot!
  • 2017-05-02

Ftesa e Nishanit, Rama dhe Basha mund të takohen. Kryeministri: Jam gati që sot!

Në një kohë që data e zgjedhjeve të 18 qershorit nuk është shumë larg dhe duke parë shtimin e presionit ndërkombëtar, duket se kryeministri Rama dhe kreu i opozitës  Basha pritet të takohen ditën ë nesërme në zyrën e presidentit Bujar Nishani. Agjenda e tyre nuk është konfirmua

BASHA I DHA DICK MARTIN TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK
  • 2017-04-30

BASHA I DHA DICK MARTIN TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK

REXHEP QOSJA 1.Si njoftuan mediet e Tiranës, më 26.4.2017, bisedimet e Koalicionit shqiptar, të përfaqësuar prej kryeministrit, Edi Rama, e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, dhe Opozitës shqiptare, të kryesuar prej kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me ndërmjetësimin e dy p

BASHA FURNIZOI DICK MARTIN ME TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK
  • 2017-04-29

BASHA FURNIZOI DICK MARTIN ME TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK

REXHEP QOSJA 1. Si njoftuan mediet e Tiranës, më 26.4.2017, bisedimet e Koalicionit shqiptar, të përfaqësuar prej kryeministrit, Edi Rama, e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, dhe Opozitës shqiptare, të kryesuar prej kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me ndërmjetësimin e dy p