Rezultate te kerkimit per termin: +Drafti

Meta: total 1000 / total_found 7474 / time 0.004 / keyword[0] drafti / docs[0] 7474 / hits[0] 11054 /
No Pic available
  • 2017-05-25

Krasniqi: Të vegjëlit pranuan lojën Rama-Basha, u vetëpërdorën

Teksa partitë e vogla kanë shprehur pakënaqësi për pamundësimin e koalicioneve parazgjedhore, analisti Afrim Krasniqi thotë se partitë prezente në tryezën Rama-Basha u përdorën me kënaqësi nga loja e tyre. Në studion e lajmeve të Ora News, ai shprehu keqardhje që për zgjedhjet e 25

Përfundon takimi në Kryesinë e Kuvendit, opozita: Ok për McAllister
  • 2017-05-18

Përfundon takimi në Kryesinë e Kuvendit, opozita: Ok për McAllister

Përfaqësuesit e partive të opozitës, në përfundim të takimit me ata të mazhorancës në Kryesinë e Kuvendit për gjetjen e një zgjidhjeje për krizën politike, kanë përcjellë mesazhin se mbështesin paketën McAllister për të tejkaluar ngërçin. Mimoza Hafizi, LIBRA: Insistojmë n

No Pic available
  • 2017-05-18

Çollaku: SHBA-të deklaratë të fortë në rast se Rama spranonte marrëveshjen

Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme të PD-së Kreshnik Çollaku thotë se Departamenti i Shtetit do të bënte një deklaratë të fortë nëse kryeministri Rama nuk do të pranonte marrëveshjen me Partinë Demokratike. Sipas tij, marrëveshja është propozim i tyre. Pjesë nga biseda

No Pic available
  • 2017-05-15

Parlamenti grek ftohet në votojë paketën e masave të reja

Në parlamentin grek fillon të hënën diskutimi i paketës së masave të reja që përmban marrëveshja e arritur me kreditorët, më herët këtë muaj.Drafti përkatës ka më shumë se 900 faqe. Edhe pse deputetë të maxhorancës kanë shprehur pakënaqësinë dhe kundërshtimin për masat e

No Pic available
  • 2017-04-27

Veliaj: Qeveria të japë më shumë para për Tiranën

Në kohën kur vijon diksutimi i ligjit për vetëfinancimin e pushtetit vendor, Kryetari i Bashkisë së Tiranës iu drejtua parlamentit me dy propozime. I pari është drafti për një ligj të posaçëm për kryeqytetin për mënyrën se si ndahen të ardhura nga qeveria. Tirana që ka numrin më

No Pic available
  • 2017-04-20

Ligji i përgjimeve, i zhvishen kompetencat Prokurorit të Përgjithshëm

Prokurori i Përgjithshëm nuk do të jetë më autoriteti, i cili do të shqyrtojë, miratojë apo refuzojë kërkesat e institucioneve të parashikuar me ligj, për përgjimin e telefonatave, suvejimit me video, të bisedave në vende publike dhe private. Në draftin e ri per komunikimet elektroni

No Pic available
  • 2017-04-18

Komisioni i ligjeve nuk miraton shtyrjen e koncesionit të bakrit

Shtyrja me 12 vite e koncesionit të nxjerrjes së bakrit është kundërshtuar nga deputetët e majtë në Komisionin e Ligjeve. Drafti u paraqit nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë sipas së cilës koncesionari i ka përmbushur detyrimit ndërsa shtyrja e afatit do të sillte efekte pozitiv