Rezultate te kerkimit per termin: +Dragnea

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.187Z

Protesta me pranga habit liderin e qeverisë në Rumani

Liviu Dragnea u përball me një protestë të pazakontë të martën pasdite kur një grup aktivistësh i tundën pranga ndërsa ai mbërriti në Gjykatën e Lartë për një gjyq ku akuzohet se ka nxitur abuzim me detyrën dhe falsifikim. Ish-gruaja e tij Bombonica Prodana dhe disa punonjës të A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.634Z

Rumani, një myslimane kandidate për kryeministre

Socialdemokratët e Rumanisë e kanë nominuar një femër myslimane për kryeministre të re të këtij vendi. Liviu Dragnea, lider i Partisë Social Demokrate (PSD), tha sot se kandidate e kësaj partie për kryeministre do të jetë ish-ministrja e zhvillimit rajonal, Sevil Shhaideh. Ky nominim d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.633Z

Rumania me një kandidate myslimane për kryeministre

Rumania do të kandidojë për postin e kryeministres një myslimane. Ish-ministrja e Zhvillimit Rajonal dhe administratës Publik, Sevil Shhaideh është propozuar nga Partia Social-Demokrate për kryeministre të vendit, bëri me dije kreu i kësaj partie, Liviu Dragnea. Ai deklaroi se për moment

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.417Z

Kryeministri i Rumanisë dorëhiqet pas protestave për tragjedinë në klubin e natës

Kryeministri i Rumanisë, Victor Ponta ka dhënë dorëheqjen sot, një ditë pas protestave masive të mbajtura në vend me kërkesën për largimin e kabinetit qeveritar, për shkak të zjarrit masiv që shkaktoi 32 të vdekur e që ra brenda një klubi nate. Lajmi është bërë i ditur nga kreu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.821Z

AKSIDENT I DEMOKRACISË NË RUMANI

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis Presidenti rumun, Klaus Iohannis ka të drejtë: Ashtu si vepron qeveria socialliberale aktuale në Rumani e si e paraqet veten jashtë vendit, mund e duhet të ekzistojë cilësimi një aksident i demokracisë”. Iohannis e bëri këtë vlerësim menjëhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.810Z

Koment i DW Protestat ne Rumani tregojne se ka shpresa per shtet ligjor

p styletext-align justifyNje gjysme milion vete qe protestojne kjo nuk ka ndodhur me qe pas rrezimit te diktatorit komunist aushesku  para 27 vjetesh Shoqeria civile ne Rumani te shtunen arriti nje fitore te pjesshme por sidoqofte shenjat flasin per nje stuhi te metejshmebrbr p styletext-align ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.556Z

Rumani, 300 000 njerëz në demonstrata. Presidenti: Jam i impresionuar!

Kryeministri i Rumanisë ka refuzuar që të shfuqizojë ligjet që kritikët thonë se synojnë që të lënë të lirë zyrtarët e korruptuar që janë në burg. Vendi po përballet me protestat më të mëdha popullore që pas rënies së komunizmit. Të paktën kështu vlerëson britanikja Guar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama