Rezultate te kerkimit per termin: +Drama

Total: 3876
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.553Z

Drama shqipe, peng i jurisë

Oliverta LilaPas konkursit të shpallur në janar të këtij viti nga MTKRS-ja, Teatri Kombëtar vendosi nja dy herë edhe shtyrjen e afatit për tu dhënë kohë krijuesve që sillnin vepra edhe përtej kufijve, për ta mbyllur në fund të prillit. Në garë janë përfundimisht 26 dramaturgë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.380Z

FOTOT/ Drama, Çiljeta zvogëlon gjoksin

Çiljeta Xhilaga ka vendosur të zvogolë gjoksin e saj të bëshëm. Ajo ka postuar foto me gjoksin e ri, që është dukshëm më i vogël se më parë. Tani që PD-së i duhej dikush për ti vendosur gjoksin reformës në drejtësi, Çiljeta vendosi ta zvogëlojë atë!

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.727Z

Drama shqipe në antologjinë gjermane

Drama “Lufta në kohën e dashurisë”, e dramaturgut kosovar Jeton Neziraj, është përfshirë në antologjinë gjermane të dramës “Theater Theater - Aktuelle Stücke 21”, të cilën e boton shtëpia botuese gjermane Fischer Verlage. Në antologjinë “Theater Theater”, që botohet çd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.914Z

Dy drama për fëmijët ulqinakë

Këto ditë në kuadër të Asociacionit “Ulqini” nga Ulqini dolën nga shtypi dy libra me drama për fëmijë të cilat kanë tematikë detin, Ulqinin dhe aventurat verore të fëmijëve nga autori i mirënjohur Nexhat Halimi.Drama si gjini në letërsinë shqipe është gjini deficitare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.256Z

Botohet drama për fëmijë “Kaçubeti”

Tiranë - Nëse besohet se mirësia do të ndërtojë ëndrrën e përjetësisë bazuar në rregulla të forta të moralit dhe fisnikërisë, edhe ateherë kur besa përbuzet dhe mirënjohja poshtërohet, duhet lexuar drama për fëmijë të shkrimtarit Flamur Buçpapaj “Kaçubeti.” Drama

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.462Z

Edi, drama mbaroi!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane 1./ Ne që e shohim realitetin nga dritarja e autobusit të linjës, ne që prekim realitetin e vobektë te ushqimorja e lagjes, ne që gëzohemi si fëmijë kur marrim rrogën, ne që nuk blejmë dot cigare të hapura për shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.447Z

Drama shqipe në Paris

Vepra të tre dramaturgëve shqiptarë Jeton Neziraj, Teki Dervishi dhe Kasëm Trebeshina do të prezantohen në Paris, në një organizim të “Maison d'Europe et d'Orient” nga Parisi. Nga data 6 deri më 9 dhjetor të këtij viti, në Paris, në “Shtëpinë e Evropës dhe Orientit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama