Rezultate te kerkimit per termin: Drejt +Tiran

Meta: total 1000 / total_found 65143 / time 0.052 / keyword[0] drejt / docs[0] 241197 / hits[0] 466835 / keyword[1] tiran / docs[1] 211577 / hits[1] 484827 /
No Pic available
  • 2015-05-26

Notat e protestës për naftën, Greqia pezullon kërkimet në detin e Jon

Përplasja Tenderi me afat deri më 14 maj nuk ka asnjë fitues. Kompania norvegjeze nuk shpreh interes    Tenderi – Zona “Joni V” ka qenë e shpallur e lirë nga ana e qeverisë shqiptare për të qenë pjesë e tenderit me palën greke, tender i cili është bllokuar Kompa

Ilir Krosi: Takimi me qytetarët me jep besim në fitore, ja platforma ime për zhvillimin e Dibrës
  • 2015-05-26

Ilir Krosi: Takimi me qytetarët me jep besim në fitore, ja platforma ime për zhvillimin e Dibrës

Intervistoi: Mina HYSA Flet kandidati i PD-së për bashkinë Dibër: Qytetarë thojini jo blerjes së votës. Qeverisja Rama, larg qytetarit Në bashkinë Peshkopi dhe 15 komunat e Dibrës ka pasur me qindra projekte të ndryshme infrastrukturore që janë financuar nga qeveria Berisha.

Kreu i Shtetit shqiptar pret Presidentin e Moldavisë, Nicolae Timofti
  • 2015-05-26

Kreu i Shtetit shqiptar pret Presidentin e Moldavisë, Nicolae Timofti

25 maj 2015 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Presidentin e Republikës së Moldavisë, Sh. T. Z. Nicolae Timofti, i cili ndodhet në Shqipëri në kuadër të pjesëmarrjes në Samitin e Kryetarëve të Shteteve dhe Qeverive, anëtare të Proc

Presidenti Nishani pret në një takim Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier
  • 2015-05-26

Presidenti Nishani pret në një takim Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier

26 maj 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani zhvilloi sot një takim të veçantë me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE, zotin Lamberto Zannier, i cili ndodhet në Tiranë me rastin e Samitit përmbyllës të Kryesisë shqiptare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglind

Presidenti Nishani kryesoi punimet e Samitit mbyllës të Kryesisë shqiptare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP)
  • 2015-05-26

Presidenti Nishani kryesoi punimet e Samitit mbyllës të Kryesisë shqiptare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP)

26 maj 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani kryesoi sot Samitin mbyllës të Kryesisë shqiptare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore, ku morën pjesë 13 kryetarë shtetesh dhe qeverish të vendeve të Evropës Juglindore si dhe të ftuarit e veçantë: Sekretari

116 ton kimikate transportohen nesër jashtë Shqipërisë për asgjesim
  • 2015-05-26

116 ton kimikate transportohen nesër jashtë Shqipërisë për asgjesim

116 ton kimikate të rrezikshme në Qafë Mollë do të dërgohen nesër drejt Greqisë, Suedisë dhe Portugalisë për asgjesim. Lëndët kimike, të mbledhura nga mjedise ushtarake nga i gjithi vendi, u paketuan në mënyrë të sigurt dhe u grumbulluan në Qafë-Mollë në fund të vitit 2013, n

1500 policë për vizitën e Vuciqit në Tiranë
  • 2015-05-26

1500 policë për vizitën e Vuciqit në Tiranë

Shqipëria po merr masa të forta sigurie për vizitën e kryeministrit të Serbisë nesër në Tiranë. Aleksandër Vuçiq do të mbërrijë paraditen e nesërme në Tiranë dhe do të qëndrojë për dy ditë, pasi të enjten do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës. Por sot një dit