Rezultate te kerkimit per termin: Drejt +Tiran

Meta: total 1000 / total_found 65419 / time 0.061 / keyword[0] drejt / docs[0] 242908 / hits[0] 469778 / keyword[1] tiran / docs[1] 212784 / hits[1] 487340 /
Si u arratis Arben Frroku para vendimit të Apelit
  • 2015-06-30

Si u arratis Arben Frroku para vendimit të Apelit

I akuzuari për vrasjen e komisar Dritan Lamajt dënohet me burgim të përjetshëm, por policia nuk e gjen në adresën e banimit. Frroku u ndalua më datë 19 qershor, në kufirin mes Malit të Zi dhe Kroacisë, pasi rezultonte në kërkim në bazë të urdhër-arrestit të parë të lëshuar nga

XANXAVE TË ANKIMIMEVE U DUHET DHËNË NJË PËRGJIGJE E SHPEJTË
  • 2015-06-30

XANXAVE TË ANKIMIMEVE U DUHET DHËNË NJË PËRGJIGJE E SHPEJTË

Mustafa Nano Janë bërë një numër ankimimesh pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Afërmendsh, këto ankimime janë legjitime, por legjitimiteti nuk e zhbën dot natyrën xanxare të shumicës së këtyre gjesteve, të bëra nën motivime nga më të ndryshmet, rëndom të liga. Nuk është

Parlamenti Europian: Zgjedhjet të parregullta, votat u blenë me para
  • 2015-06-30

Parlamenti Europian: Zgjedhjet të parregullta, votat u blenë me para

Nga: Leonard Quku Parlamenti Europian shprehet i tronditur me atë çfarë ka ndodhur më 21 qershor në Shqipëri. Shitblerja e votës, kandidimi i të inkriminuarve, politizimi i administratës dhe vendimmarrja e papranueshme e KQZ-së ishin shqetësimet e ngritura nga eurodeputetët gjat

Edi Paloka: Frroku udhëhoqi fushatën e PS në Pukë, u largua nga Shqipëria me ndihmën e Ramës
  • 2015-06-30

Edi Paloka: Frroku udhëhoqi fushatën e PS në Pukë, u largua nga Shqipëria me ndihmën e Ramës

Apeli i Krimeve të Rënda dënon Arben Frrokun me "burgim të përjetshëm" Partia Demokratike ka përshëndetur vendimin e Gjykatës së Apelit për Arben Frrokun, të akuzuar për vrasjen e komisar Dritan Lamaj. Nënkryetari i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka deklaroi se Gjykata

Presidenti Nishani takon bashkëraportuesit e KiE-së dhe ambasadoren Audrey Glover
  • 2015-06-30

Presidenti Nishani takon bashkëraportuesit e KiE-së dhe ambasadoren Audrey Glover

TIRANË, 30 Qershor /ATSH/-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, u takua me bashkëraportuesit për Shqipërinë në Këshillin e Evropës, Jonathan Evans dhe Andrej Hunko.Në fokus të bisedimeve ishte ecuria e reformave kyçe, si ajo e drejtësisë të evidentuara edhe në Rezolutën e Asamble

Merkel pret Mustafën me ceremoni shtetërore në Berlin
  • 2015-06-30

Merkel pret Mustafën me ceremoni shtetërore në Berlin

TIRANË, 30 Qershor /ATSH/-Delegacioni i Kosovës, i kryesuar nga kryeministri, Isa Mustafa, u prit në Berlin nga Kancelarja Angela Merkel. Kancelarja e ka mbështetur Kosovën në rrugën e saj drejt reformave, por ka nënvizuar edhe detyrimet e saj. Lajmi bëhet i ditur nga Dojce-Vele.Delegacioni

Një oaz i ri mundësish për sipërmarrjet
  • 2015-06-30

Një oaz i ri mundësish për sipërmarrjet

Fjala e Kryeministrit Rama në ceremoninë e inaugurimit të "Tirana Business Park" Përshëndetje të gjithëve! Së pari, më lejoni të shpreh kënaqësinë që duhen pak minuta nga Tirana për të ardhur në Gjermani. Është kjo, pikërisht, arsyeja pse investimet e huaja, por në radhë të p