Rezultate te kerkimit per termin: +Drejts

Meta: total 215 / total_found 215 / time 0.000 / keyword[0] drejts / docs[0] 215 / hits[0] 325 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

Antidemokrati Orban rrezikon Europn
  • 2016-10-12

Antidemokrati Orban rrezikon Europn

Nga Barbara Wesel Mbyllja e gazets pasoi me nj t lvizur t dors. Qysh t dieln n mbrmje serveri i  e-mailave t gazets hungareze “Népszabadság” u bllokua dhe t hnn redaktort nuk u lejuan t paraqiten n pun. “Ne e kemi br mir punn ton”, u sqaron gjendjen kryeredaktori i gaz

ANTIDEMOKRATI ORBAN RREZIKON EUROPËN
  • 2016-10-11

ANTIDEMOKRATI ORBAN RREZIKON EUROPËN

Mbyllja e gazets pasoi me nj t lvizur t dors. Qysh t dieln n mbrmje serveri i e-mailave t gazets hungareze “Népszabadság” u bllokua dhe t hnn redaktort nuk u lejuan t paraqiten n pun. “Ne e kemi br mir punn ton”, u sqaron gjendjen kryeredaktori i gazets opozitare mbshtetsve

Krimea, pengu i Putinit
  • 2014-03-03

Krimea, pengu i Putinit

Strategjia e Putinit sht e qart. Kievi i ri dhe Perndimi ndodhen tani n nj kurth t rrezikshm, mendon Ingo Mannteufel N gadishullin ukrainas, Krime, ngjarjet gjat ditve t fundit po precipitojn vrullshm. Edhe m tej priten zhvillime dinamike. Qysh n fillim ishte e qart, se proceset n Krime komandohen

Fryma e ligjit dhe Monteski, si teoricieni m i keqkuptuar i perndimit1 dhe m i keqprdoruri i lindjes2
  • 2013-04-21

Fryma e ligjit dhe Monteski, si teoricieni m i keqkuptuar i perndimit1 dhe m i keqprdoruri i lindjes2

Nga Arben Isaraj Bota shoqrore q drejtohet nga ligjet e veta, sht bot e mençur. Ndaj, duhet dhe shum pun, ngase sado t mençur t jen, njerzit n njrn an mund t gabojn (pra t jen t dnuar t largohen nga arsyeshmria), ndrsa nga ana tjetr t jen t nxitur nga pasionet, kshtuq vullneti i t

No Pic available
  • 2012-08-03

Me 10 shtator përfundon mbikëqyrja e pavarësisë

Në një takim të përbashkët në mes të zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Drejtësisë Hajredin Kuçi dhe Robert Uilton, kryesues për çështje të politikave në ICO është diskutuar rreth menaxhimit të çështjes së përfundimit të pavarësisë së Kosovës, thuhet në një njofti

No Pic available
  • 2012-03-04

Topi Arbnori Nderi i Kombit Politikan paqesor shkodran

Të tjera rreth shkrimit Debati Topi-Topalli mbi gjuhen tregon perplasjet e forta ne PD Presidenti i Republiks dekoroi pas vdekjes me urdhrin “Nderi i Kombit” Pjetr Arbnorin. N nj ceremoni t organizuar n Presidenc, Topi ua dorzoi urdhrin bashkshortes, Suzans dhe dy fmijv