Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsi

Meta: total 234 / total_found 234 / time 0.000 / keyword[0] drejtsi / docs[0] 234 / hits[0] 373 /
SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Bushati në Strasburg: Zbatimi i reformës në drejtësi në fokus të takimeve
  • 2016-09-08

Bushati në Strasburg: Zbatimi i reformës në drejtësi në fokus të takimeve

Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, mori pjesë në seancën e posaçme të Komitetit të Ministrave të Këshillit të Europës në Strasbourg, dhe zhvillon takim me komisionerin Hahn Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, mori pjesë në seancën e posaçme të Kom

Reagon SHBA: Ligj i rëndësishëm, rivlerësim prokurorëve dhe gjykatësve
  • 2016-08-31

Reagon SHBA: Ligj i rëndësishëm, rivlerësim prokurorëve dhe gjykatësve

Ambasada e Shteteve t Bashkuara mirpret vendimin e Parlamentit t Shqipris pr t miratuar ligjin e par pr zbatimin e reforms n drejtsi. Përmes një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare të ambasadës amerikane thuhet se ky ligj i rndsishm do t filloj procesin e rivlersimit t prokurorve dhe gjykat

Autogoli i Berishës dhe kartonat e kuq që realizuan reformën
  • 2016-08-31

Autogoli i Berishës dhe kartonat e kuq që realizuan reformën

Kjo ka qenë ndoshta vera më e nxehtë e 25 viteve demokraci në Shqipëri. Shkaku ka qenë reforma në drejtësi, një proces i gjatë e i mundimshëm për ndërkombëtarët, ekspertët vendas dhe sidomos për publikun shqiptar. I cili i lodhur nga loja politike kërkonte me çdo kusht votimin

Vettingu, reagon SHBA: Ligj i rëndësishëm, rivlerësim prokurorëve dhe gjykatësve
  • 2016-08-30

Vettingu, reagon SHBA: Ligj i rëndësishëm, rivlerësim prokurorëve dhe gjykatësve

Ambasada e Shteteve t Bashkuara mirpret vendimin e Parlamentit t Shqipris pr t miratuar ligjin e par pr zbatimin e reforms n drejtsi. Përmes një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare të ambasadës amerikane thuhet se ky ligj i rndsishm do t filloj procesin e rivlersimit t prokurorve dhe gjykat

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn