Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis +Eduart +Halimi

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] drejtsis / docs[0] 714 / hits[0] 1250 / keyword[1] eduart / docs[1] 5360 / hits[1] 7679 / keyword[2] halimi / docs[2] 6149 / hits[2] 14496 /
Homoseksualët: Rrugaçi Halimi të shkojë në riedukim. Kërko falje! (FOTO)
  • 2013-04-12

Homoseksualët: Rrugaçi Halimi të shkojë në riedukim. Kërko falje! (FOTO)

—-Nga Nertila Dosti—-  Tiranë- Organizatat në mbrojtje të komunitetit LGBT dhe të tjera që operojnë kundër diskriminimt kanë protestuar mesditën e sotme përpara Ministrisë së Drejtësisë. Shkak për protestën është bërë shkëmbimi sipas LGTB-së i disa sms-ve tallëse

No Pic available
  • 2010-06-29

Miratohet ligji për faljen, opozita voton kundër

Kompetencat e Presidentit ndajnë palët Komisioni i Ligjeve ka miratuar dje projektligjin “Pr faljen”, i cili sht debatuar pr disa mbledhje me radh n kt komision. Mazhoranca dhe opozita, edhe pse kan diskutuar gjat, n fund nuk kan gjetur gjuhn e prbashkt pr ta miratua

No Pic available
  • 2010-06-25

Kuvendi: Votim i hapur për dekretet e Topit

Kuvendi ka miratuar dje me 73 vota ndryshimet n rregulloren e tij. Me 73 vota pro dhe pa pranin e opozits, e cila braktisi punimet e Kuvendit, sht vendosur q do dekret i Presidentit t Republiks t kaloj me votim t hapur. Mazhoranca dhe opozita diskutuan pr disa or para marrjes s ktij vendimi. Ligjv

No Pic available
  • 2010-05-29

Halimi: Jo gjyqtarë të diktaturës në krye të drejtësisë

Deputeti demokrat, Eduart Halimi, i shpjegon opinionit publik vendimin e Kuvendit pr rrzimin e kandidaturs s Vagjel Kosts pr antar t Gjykats Kushtetuese. Sipas tij, kreu i deputetve demokrat, Astrit Patozi, kishte diskutuar paraprakisht me kshilltarin e Presidentit t Republiks, S

No Pic available
  • 2010-05-26

Raporti vjetor, Rama kalon provën tek Ligjet

Mazhoranca vlerëson luftën kundër korrupsionit Prokurorja e Prgjithshme, Ina Rama, kalon provn n Komisionin e Ligjeve. Gjat raportimit tdje n kt komision pr punn e kryer gjat vitit 2009, antart e komisionit n nj diskutim q zgjati mbi tre or kan vlersuar punn enga organi i akuzs

No Pic available
  • 2010-05-08

Akuzat, Rama, gati kundërpërgjigjet për të pavarurit

Të hënën, Komisioni i Ligjeve miraton kalendarin e punës së tij dhe në javën në vazhdim do të diskutojmë gjerësisht mbi punën e bërë gjatë një viti nga organi i akuzës Komisioni i Ligjeve do t diskutoj pas pak ditsh raportin vjetor t Prokuroris s Prgjithshme t Shq

No Pic available
  • 2010-04-03

Fshehja e pasurive, Prokuroria ka mbyllur çështjet

ILDKP: Prokuroria ka mbyllur çështjet për zyrtarët e lartë Inspektorati i Lart i Deklarimit dhe Kontrollit t Pasurive akuzon Prokurorin e Prgjithshme se ka mbyllur dosjet e zyrtarve t lart t krkuar nga ky institucion. Gjat raportimit t djeshm pr punn njvjeare, kreu i ILDKP-s