Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis +Ylli +Manjani

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] drejtsis / docs[0] 714 / hits[0] 1250 / keyword[1] ylli / docs[1] 26331 / hits[1] 38527 / keyword[2] manjani / docs[2] 3793 / hits[2] 9944 /
No Pic available
  • 2016-02-23

Manjani: Më shumë ekspertizë gjermane në hartimin e ligjeve

Reforma në drejtësi dhe azilkërkuesit në fokus të vizitës së ministrit shqiptar të Dretjësisë Ylli Manjani në Berlin. Ai bisedoi me autoritetet gjermane të drejtësisë, me këshilltarë të kancelares dhe deputetë.  Zoti ministr, cilat ishin temat pr t cilat biseduat n Berlin me minis

Manjani: Byroja e Hetimit nuk e lufton e vetme korrupsionin
  • 2016-02-23

Manjani: Byroja e Hetimit nuk e lufton e vetme korrupsionin

Reforma në drejtësi dhe azilkërkuesit në fokus të vizitës së ministrit shqiptar të Drejtësisë Ylli Manjani në Berlin, i cili bisedoi me autoritetet gjermane të drejtësisë, me këshilltarë të kancelares dhe deputetë. Në një intervistë për Deutche Welle, Manjani ka folur për refo

No Pic available
  • 2010-04-09

Statuti i ri i PS-së, pas Kongresit ndryshon kryesia

LMN kërkon sqarim: Ku janë propozimet e firmosura nga 300 delegatë? Edi Rama, kryetar i Partis Socialiste, po prgatit rrugn pr t ndryshuar sekretariatin e partis q pr rrjedhoj on n ndryshimin e kryesis, forum ku ai ka shum kundrshtar politik. Ky forum, t cilin Rama duke mos e

No Pic available
  • 2008-11-01

Manjani: Reforma n drejtsi jo me PD-n

Realizimi i Reforms n Drejtsi sht i pamundur n nj koh t till si kjo e sotmja ku partia shtet ka pushtuar gjithka. Kshtu ka deklaruar para mediave Kryetari i Komisionit t Ligjeve pran Asambles Kombtare t PSSH-s, Ylli Manjani sipas t cilit Partia Socialiste dhe partit e opozits, jan t vendosura ta ref

No Pic available
  • 2008-11-01

shtja Xhoxha; PS apel Berishs

Partia Socialiste ka krkuar nga Kryeministri Sali Berisha q t ndaloj presionin ndaj organeve t drejtsis. N nj deklarat pr shtyp, Kryetar i Komisionit te Ligjeve Administrates dhe Sigurise prane Asamblese Kombetare te PSSH, Ylli Manjani u shpreh se i krkojm q ta dshmoj kt gj duke shkarkuar menjher Zo

No Pic available
  • 2008-11-01

PS: Drejtsia, qeveria kontroll

Partia Socialiste me an t kryetarit t Ligjeve, Siguris dhe Administrats Publike Ylli Manjani, ka reaguar srish sot mbi presionin q sipas tij Berisha po ushtron mbi gjyqsorin. Manjani tha se qeveria Berisha nuk sht i interesuar pr kryer reformn n drejtsi, por m shum pr t kontrolluar gjykatat pr hesa

No Pic available
  • 2008-11-01

PS: Qeveria po shkatrron noterin

Partia Socialiste, nprmjet kryetarit t Komisionit t Ligjeve, Ylli Manjani ka denoncuar edhe nj her projektligjin pr drejtsin. Duke u prqendruar kryesisht tek projektligji pr noterin, Manjani tha se nj projektligj i till sht anti reform. Ne nuk mund t pranojm q n emr t liberalizimit t ktij shrbi