Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis

Meta: total 712 / total_found 712 / time 0.000 / keyword[0] drejtsis / docs[0] 712 / hits[0] 1248 /
Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë
  • 2017-01-09

Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë

Gjyqtarët dhe prokurorët që duan të kandidojnë për anëtar të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë duhet të depozitojnë dokumentacionin brenda datës 16 janar. Sipas një njoftimi të Kuvendit, kërkesa duhen dorëzuar pranë Sekretarit të Përgjiths

Policia hidhet në zbardhjen e sulmit ndaj ndaj ndërtesës së Kuvendit
  • 2016-08-05

Policia hidhet në zbardhjen e sulmit ndaj ndaj ndërtesës së Kuvendit

Ju informojmë se me datë 04.08.2016, rreth 23:05 në Prishtinë, rruga "Agim Ramadani", ka ndodhë një sulm me mjet shpërthyes ndaj objektit të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Policia e Kosovës me njësitet e saj, duke përfshirë edhe ato të specializuara ka reaguar menjëherë duke

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

No Pic available
  • 2016-04-22

Dshton ndrmjetsimi i BE-s n Maqedoni

Maqedoni ndodhet n kriz shtetrore qysh prej m gjat se nj viti. BE-ja donte t ndihmonte. Por bisedimet n Vjen nuk do t zhvillohen, sepse njra nga parit nuk do t marr pjes. Bashkimi Europian e anuloi pak para fillimit takimin e planifikuar pr t premten (22.04) n Vjen pr zgjidhjen e krizs politike n

No Pic available
  • 2016-02-23

Manjani: Më shumë ekspertizë gjermane në hartimin e ligjeve

Reforma në drejtësi dhe azilkërkuesit në fokus të vizitës së ministrit shqiptar të Dretjësisë Ylli Manjani në Berlin. Ai bisedoi me autoritetet gjermane të drejtësisë, me këshilltarë të kancelares dhe deputetë.  Zoti ministr, cilat ishin temat pr t cilat biseduat n Berlin me minis

Manjani: Byroja e Hetimit nuk e lufton e vetme korrupsionin
  • 2016-02-23

Manjani: Byroja e Hetimit nuk e lufton e vetme korrupsionin

Reforma në drejtësi dhe azilkërkuesit në fokus të vizitës së ministrit shqiptar të Drejtësisë Ylli Manjani në Berlin, i cili bisedoi me autoritetet gjermane të drejtësisë, me këshilltarë të kancelares dhe deputetë. Në një intervistë për Deutche Welle, Manjani ka folur për refo

INTERVISTA/ Taulant Balla: Libri i Blushit e ka radhën në verë të lexohet
  • 2015-11-03

INTERVISTA/ Taulant Balla: Libri i Blushit e ka radhën në verë të lexohet

Taulant Balla ka folur për çështjet më të mprehta të aktualitetit në Shqipëri, në një intervistë për emisionin Shih Programin të Enkel Demit. Mes të tjerave, ai ka folur edhe për librin e Ben Blushit. Kanë ardhur në Tiranë ekpertët e Komisonit të Venecias. Jemi afër mbylljes