Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsi

Total: 234
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Rezolut pr Reformn n Drejtsi

Start (Tiran)-Shoqata e gjyqtarve ka reaguar pr mnyrn se si Reforma n Drejtsi po evoluon. Gjyqtart, n asistencn e Transparency International Albania, kan hartuar nj rezolut ku krkojn prfshirjen e tyre dhe t grupeve t interesit n hartimin e Reforms n Drejtsi. Ndrkoh, TIA kane organizuar nje seanc dgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

PS mbshtet dialogun pr reformn n drejtsi

Partia Socialiste ka prshndetur sot me an t kryetares s grupitk kuvendor, Valentina Leskaj, deklaratn e Ambasadorit Helmut Lohan, Shef i Delegacionit t BE lidhur me nevojn pr konsultime me grupet e interesit pr reformn n drejtsi. Leskaj sht shprehur se pikrisht ky ka qen krijimi dhe motivi i nis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

KLD, Topi: Reforma n drejtsi, prmasa kombtare

Ora 11: 10 N fjaln e tij n tryezn e KLD-s pr reformn n sistemin e drejtsis, Presidenti Bamir Topi, e konsideroi kt tryez si m t rndsishmen t organizuar ndonjher n kt aspekt. Sipas zotit Topi p her t par diskutohet nj shtje q prmbledh diskursin politik, ekonomik dhe at t integrimit t vendit n struktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Krkonte drejtsi; Thyen dern e presidencs

Nj 50 vjear nga Fieri ka tentuar t hyj me forc n ambientet e Presidencs. Ai sht Mevlan Fezaj, me banim n Patos t Fierit i cili n paraditen e sotme me makinn e tij Benz Mercedes ka tentuar t futet brenda n presidenc duke u prplasur me portn kryesore t ciln edhe e dmtoi. Menjher kan ndrhyr punonjsit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Leskaj: Me PD-n vetm Pakti pr Reformn n Drejtsi

Kryetarja e grupit parlamentar t Partis Socialiste, Valentina Leskaj, deklaroi sot se nuk ka asnj pakt t fsheht ndrmjet PD-s dhe PS-s, por i vetmi pakt sht ai pr reformn n drejtsi, i cili sht nj ofert e hapur dhe transparente ndaj t gjith aktorve t tjer politik. Gjat nj prononcimi pr mediat,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

PS: Prisnim nga KLD qndrim ndaj Reforms n Drejtsi

Partia Socialiste ka reaguar lidhur me bllokimin e Reforms n Drejtsi. N nj deklarat pr mediat, deputeti socialist Fatmir Xhafa u shpreh se opozita krkon bashkpunim me faktor q e duan nj gj t till. Sipas tij, opozita nuk mund t bj alibi pr konsensus artificial. Debati i nj dit m par nuk kishte frymn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

LSI platform pr Reformn n Drejtsi

N prag t hapjes s sesionit t ri parlamentar, duke vlersuar emergjencn e reformimit t sistemit t drejtsis , Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim (LSI), Ilir Meta, prezantoi platformn pr reformn n kt fush. Duke vlersuar se reforma n drejtsi sht nj nga reformat kryesore pr progresin e mtejshm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama