Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsin

Total: 91
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Malstrom, Bashës: Për vizat, përgjigje e shpejtë dhe pozitive

Ministri i Brendshëm merr garanci për liberalizimin e vizave. Progresi i Shqipërisë cilësohet impresionues nga komisionerja Malstrom Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka marr dje garanci nga komisionerja pr shtjet e Brendshme dhe Drejtsin e Komisionit Evropian, znj. Cecilia M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Berisha po uzurpon Drejtsin

Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta, duke komentuar deklaratat e djeshme t kryeministrit Berisha, e ka cilsuar si nj shou t shmtuar politik. Meta tha se kryeministri Berisha synon t fus nn kontroll sistemin e drejtsis, q sipas Mets sht i lir nga pikpamja kushtetuese. Edhe P/ligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Rama: Qeveria krcnon Drejtsin

Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama, deklaroi sot se sht e patolerueshme q Prokuroria e Republiks t krcnohet publikisht nga dy prej ministrive, ajo e Rendit dhe e Drejtsis. Rama tha se sht e pa pranueshme q ndrhyrje t tilla n organet e pavarura t bhen n nj periudh kur vendi synon t integrohet dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.358Z

PS: Diktat mbi drejtsin

Grupi parlamentar socialist pas një mbledhjeje ka dalë me një deklaratë, duke e cilësuar rrëzimin e Sokol çomos si cenim te pavaresise dhe dinjitetit te gjyqtareve te larte, tentative per intimidim te tyre dhe shenje te diktatit partiak mbi pushtetet e pavarura. “Ky proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

"Libr i Bardh" pr drejtsin

Njrit prej sistemeve m t prfolura pr korrupsion n vendin ton do ti krkohet t shpreh opinionin e tij n lidhje me realizimin e reforms n drejtsi. Reforma e shumperfolur ka vn n lvizje Kshillin e Lart t Drejtsis q sot zyrarizon n Gjykatn e Tirans fushtan juridike Libri i Bardh. Nnkryetari i KLD-s,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Miratohen 7 pr/ligje pr Drejtsin

Qeveria miraton shtat projektligjet pr reformimin e sistemit t Drejtsis. Pr/ligjet e sjella nga Ministria e Drejtsis, jan miratuar nga ana e qeveris, por ato do t presin kartonat e Kuvendit, pr tuligje. Kshtu, jan nga ana e Kshillit t Ministrave, projektligjin pr Gjykatn Administrative, pr noterin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Polanski vazhdon betejn

Regjisori Roman Polanski, vazhdon betejn e tij me drejtsin amerikane. Kt her vmendja sht prqendruar n Los Anxheles ku avokatet e Polanskit jan paraqitur prpara gjykats pr t krkuar pushimin e shtjes dhe heqjen e urdhrarrestit, t lshuar 30 vjet m par pr klientin e tyre. Vet regjisori i famshm ndodhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama