Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtat

Meta: total 1000 / total_found 36310 / time 0.016 / keyword[0] drejtat / docs[0] 36310 / hits[0] 51602 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Hendeku midis Perëndimit dhe Lindjes në BE thellohet

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-25

HENDEKU MIDIS PERËNDIMIT DHE LINDJES NË BE THELLOHET

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-23

BE thotë se oferta e Britanisë së Madhe mund të përkeqësojë situatën

Krerët europianë kanë kritikuar ofertën e Mbretërisë së Bashkuar për shtetasit e BE pas Brexit, duke pretenduar se mund të “përkeqësojë situatën” për ta. Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se plani ishte “në pritje” ndërsa kancelarja gjermane Ang

Meta mbyll fushatën në Fier: Mavia e tmerruar, i kërkon ndihmë PD-së
  • 2017-06-23

Meta mbyll fushatën në Fier: Mavia e tmerruar, i kërkon ndihmë PD-së

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbyllur fushatën elektorale në qytetin e Fierit. Në fjalën e mbajtur në këtë takim, Ilir Meta sulmoi Partinë Socialiste. Meta tha se mavia punon për oligarkinë dhe xhepat e saj. Ndër te tjera ai theksoi se PS nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet e dhë

Leo Mesi paguan gjobën dhe i shpëton burgut
  • 2017-06-23

Leo Mesi paguan gjobën dhe i shpëton burgut

Lionel Mesi driblon edhe burgun. Ylli argjentinas i shpëton dënimit me heqjen e lirisë pasi dënimi me 21 muaj burgim që mori pasi u gjykua si fajtor për mashtrim fiskal në qershorin e 2016 i është konfertuar në një gjobë financiare prej 432 mijë eurosh me Mesin që tani mund ta bëjë g

No Pic available
  • 2017-06-22

Dëshmitari Ylvi Beqaj në gjyq: Më thanë që Shullazi do të vendoste drejtësi

Për gati 5 orë me radhë, biznesmeni që kallëzoi për gjobëvënie Shullazin dhe 4 të bashkëpandehurit e tij, iu përgjigj pyetjeve të palëve në proces. Ai rrëfeu si kishte kërkuar drejtësi te Shullazi për betejën gjyqësore për regjistrimin e ish-hotel Vollgës dhe më tej për pikë

No Pic available
  • 2017-06-21

Totozani i dorëzon stafetën e Avokatit të Popullit Erinda Ballancës

Avokatja e Popullit  Erinda Ballanca nisi zyrtarisht detyrën pranë institucionit të Avokatit të Popullit. Paraardhësi i saj,Igli Totozani, në një ceremoni mirëseardhjeje i bëri prezantimin me stafin e institucionit dhe i kaloi detyrën zonjës Ballanca. Në fjalën përshendetëse mbaj