Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtesi

Meta: total 1000 / total_found 7007 / time 0.003 / keyword[0] drejtesi / docs[0] 7007 / hits[0] 11850 /
Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!
  • 2019-04-11

Arsenal-Napoli, spektakël i garantuar në Emirates Stadium!

Një triumf i mundshëm në Europa League duket si shpëtimi i vetëm për Arsenalin dhe Napolin  që në këtë sezon nuk kanë arritur të shfaqin diçka për tu mbajtur mend. Të dyja skuadrat do të vihën përballë njëra-tjetrës në fazën çerekfinale të kompeticionit të dytë më të r

O Bylyku i Bashës, je plehër, shpërthen Murrizi: Kopil komunist, do ta gjej babain biologjik!
  • 2019-04-05

O Bylyku i Bashës, je plehër, shpërthen Murrizi: Kopil komunist, do ta gjej babain biologjik!

Deputet plasmani, e quajti Oerd Bylykbashi ish-kolegun e tij Myslim Murrizi kur u pyet lidhur me vendimin e deputetit të Lushnjës për të mos djegur mandatin. Nuk ka vonuar shumë dhe Murrizi i është përgjigjur me një status të gjatë në Facebook, ish-deputetit të PD. Duke i kujtuar se me

Xhafaj mes deputetëve gjermanë për Reformën në drejtësi
  • 2019-03-22

Xhafaj mes deputetëve gjermanë për Reformën në drejtësi

Deputeti Fatmir Xhafaj, ish-kryetar i Komisionit të Posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi ishte i ftuar në Berlin të Gjermanisë për të ndarë me kolegët e tij gjermanë përvojën dhe eksperiencën shqiptare si dhe sfidat me të cilat përballen vendi ynë në implementimin e saj

Vasili akuza të forta Ramës: Zvarraniku po kontrollon Prokurorinë
  • 2019-02-01

Vasili akuza të forta Ramës: Zvarraniku po kontrollon Prokurorinë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe Prokurorisë, pas hetimeve që nisi kjo e fundit ndaj Zërit të Amerikës në lidhje me përgjimet e publikuara për Vangjush Dakon. Vasili shkruan në Facebook se Prokuroria

Naureda Llagami zgjidhet drejtuese e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (FOTO)
  • 2018-12-20

Naureda Llagami zgjidhet drejtuese e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (FOTO)

Pas konstituimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, strukturë e ngritur në kuadër të reformës në drejtësi, edhe Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka njohur sot drejtuesit e tij. Kryetare e këtij institucioni është zgjedhur me 10 vota, Naureda Llagami, ndërsa zëvendës i saj do t

Arrestimet, Vasili: Rama i mbyll veprat penale me falje në Facebook
  • 2018-10-21

Arrestimet, Vasili: Rama i mbyll veprat penale me falje në Facebook

Pas arrestimit të ish-drejtorit të Burgjeve Arben Çuko dhe ish-deputetit Arben Ndoka, ka reaguar edhe kreu i LSI-sw Petrit Vasili. Në një status në Facebook ai akuzon kryeministrin Edi Rama se i mbyll veprat penale me falje në Facebook dhe ngre pyetjen se çdo të bëjnë ish-deputetët e ar

Vaisli publikon dokumentet: Prokuroria mbyll çështjen kundër Ramës
  • 2018-10-16

Vaisli publikon dokumentet: Prokuroria mbyll çështjen kundër Ramës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petirt Vasili ka publikuar dokumentet nga Prokuroria, e cila njofton se nuk do të nisë hetimet në lidhje me kallëzimin e dorëzuar nga kryetarët e grupeve parlamentare të LSI dhe PD, kundër Edi Ramës. Vasili dhe Spaho dorëzuar në Prokurori kallëzimin pë