Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtor +Ekzekutiv

Meta: total 1000 / total_found 2128 / time 0.002 / keyword[0] drejtor / docs[0] 27779 / hits[0] 41125 / keyword[1] ekzekutiv / docs[1] 13395 / hits[1] 17694 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Vetëvendosja e Albin Kurtit regjistrohet në Shqipëri, ja kush është kryetari

Mund ta quajmë një lëvizje të paralajmëruar, pasi ishte analisti Baton Haxhiu ai që e përmendi para disa kohësh në emisionin Open në Top Channel futjen e Vetëvendosjes në jetën politike në Shqipëri. Më 21 shkurt kur komentonte djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto d

Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën
  • 2019-03-23

Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën

Ekskluzive / Libri i Kaloçit, Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973 për Enverin, Mehmetin dhe Hysniun lidhur me Estradën e Tiranës, i hartuar nga funksionari i lartë i Komitetit Qendror, Enver Halili, i cili informon rreth a

UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS
  • 2018-12-25

UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS

Mentor Kikia Unë e mbështeta protestën e studentëve, por nuk iu bashkova asaj. Kërkesat e tyre mbetën vetëm në kuadër të universitetit dhe mendoj se është një mision që duhet ta çojnë përpara studentët dhe pedagogët. Unë do të jem në datën 28, në protestën që kanë thërri

No Pic available
  • 2018-12-12

Historia e detektivit Sherlok Holms vjen në Teatrin e Metropolit

Shfaqja Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve nga Ken Ludvig dhe regji nga Shkëlzen Berisha do të jetë premiera e fundit për këtë sezon në Teatrin Metropol. Premiera e kësaj vepre do të jetë më 13 dhjetor. Një histori e njohur, në Londrën e viteve 1890, ku flitet për një detektiv

Murdoch, ja thesari i gjashtë fëmijëve të super-miliarderit
  • 2018-10-23

Murdoch, ja thesari i gjashtë fëmijëve të super-miliarderit

Pas shitjes së Foxit në Disney, bijtë e sipërmarrësit të mbiquajtur “peshkaqeni”, do të marrin dy miliardë dollarë secili Dy miliardë dollarë secili. Kjo është mënyra sesi po arkëtohen lekët për secilin prej gjashtë fëmijëve të Rupert Murdoch, pas ndarjes së perando

No Pic available
  • 2018-10-11

Germania, low cost për fluturimet me Gjermaninë, hyn në tregun shqiptar

Germania, operatori gjerman i fluturimeve me kosto të ulët nga Gjermania, ka vendosur që të hyjë në tregun shqiptar. Lajmi është bërë i ditur për Monitor nga Dr. Rolf Castro-Vasquez, drejtor ekzekutiv (CEO) i Tirana International Airport. Ata kanë interes për të fluturuar në disa rrug

Si është një ditë normale pune e njeriut më të pasur në botë!
  • 2018-10-09

Si është një ditë normale pune e njeriut më të pasur në botë!

Njihuni me Jeff Bezos, i cili tregon rutinën e tij të përditshme: Ora e alarmit në agim dhe asnjë vendim pas orës 17:00 Revista prestigjoze Forbes e rendit atë si ndër Drejtorët Ekzekutivë më të fuqishëm në botë për këtë vit. Renditja i referohet drejtuesve të kompanive të mëdha