Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtor +Menaxhues

Meta: total 223 / total_found 223 / time 0.001 / keyword[0] drejtor / docs[0] 26832 / hits[0] 39732 / keyword[1] menaxhues / docs[1] 966 / hits[1] 1241 /
Zbardhet pakti/ SHBA-BE shuplakë atyre që i akuzonin, Lu dhe Vlahutin do jenë në bordin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit
  • 2017-02-26

Zbardhet pakti/ SHBA-BE shuplakë atyre që i akuzonin, Lu dhe Vlahutin do jenë në bordin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, do të jenë anëtarë të bordit menaxhues të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit. SHBA dhe BE kanë firmosur një marrëveshje bashkëpunimi për ndihmesën që do të japin gjatë zbatimit të refor

Jeta si koleksion faturash, punimet e një artisti kinez
  • 2016-12-14

Jeta si koleksion faturash, punimet e një artisti kinez

Artisti me bazë në Pekin, Liu Zhifeng tregon jetët e njerëzve përmes faturave dhe ka për qëllim të bëjë njerëzit të mendojnë se çfarë impakti ata kanë me çdo ndërveprim që ata kryejnë. Punimi i tij më i fundit përfshin skena të njohura nga jeta e përditshme, të pikturuara t

Kornizë më e mirë ligjore për mbështjetjen e sektorit minerar
  • 2016-09-07

Kornizë më e mirë ligjore për mbështjetjen e sektorit minerar

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka organizuar tryezën me temë Shfrytëzimi i Burimeve Natyrore për Zhvillim Ekonomik, në fokus të së cilës ishin sfidat me të cilat përballen kompanitë e sektorit minerar, duke krijuar kështu një mekanizëm diskutimi para anëtarit të Komisionin e Pa

LISTA/ OSHEE rrit pagat për punonjësit e terrenit
  • 2016-08-13

LISTA/ OSHEE rrit pagat për punonjësit e terrenit

Në zbatim të Ligjit të ri të Sektorit të Energjisë Elektrike, në mbledhjen e fundit të Këshillit të Ministrave u miratua vendimi Nr.574, datë 3.8.2016 Për miratimin e trajtimit financiar të personave përgjegjës për menaxhimin e Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes sha.Fondi i

Procesi i privatizimit në Kosovë është mundësi e mirë për IFC
  • 2016-07-29

Procesi i privatizimit në Kosovë është mundësi e mirë për IFC

Kryesuesi i Bordit të Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Petrit Gashi priti sot një delegacion nga International Finance Corporation (IFC) ekipin e profesionistëve nga Washington DC kryesuar nga Thomas Lubeck dhe George Konda. Delegacioni nga International Finance Corporation (I

Gjonaj dhe Kulla, marrëveshje të rëndësishme biznesi në Meksikë
  • 2016-06-27

Gjonaj dhe Kulla, marrëveshje të rëndësishme biznesi në Meksikë

Bashkëthemeluesi i Info­Telecom ICS, Promarketing Albania dhe Digicom Albania, Z.Marin Gjonaj, dhe Drejtori i Përgjithshëm i albaniannews.com Z. Ilir Kulla, kanë kryer një disa takime të rëndësishme biznesi në Mexico City gjatë javës së fundit. Ata zhvilluan një takim me biznesmenin e

Reinke i FMN-së: Tatimet i bëjnë represion biznesit
  • 2016-05-31

Reinke i FMN-së: Tatimet i bëjnë represion biznesit

Reinke i FMN-së: Biznesi thotë se administrata tatimore bën represion. Kjo pengon biznesin vendas të zgjerohet dhe të huajt të vijnë. Sektori privat nuk është në humor. Ahmetaj sinjalizon për rritje pagash e pensionesh... Kreu i Misionit të përhershëm të FMN-së në Tiranë Jen