Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.456Z

Në shkollë për drejtor

Në krye të qendrave shëndetësore dhe spitaleve nuk do të ketë më drejtues të cilët nuk kanë në formimin e tyre arsimor, menaxhimin. Prej vitesh kemi hasur drejtues të këtyre institucioneve të rëndësishme që katapultohen nga politika, që nuk kishin lidhje as me menaxhimn dhe as me m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.912Z

Drejtorët, sekret

Kryetarët e rinj të komunave të Kosovës, të cilët do të qeverisin në mandatin e ardhshëm katërvjeçar, tashmë po i bëjnë kombinimet e fundit për emërimin e udhëheqësve të drejtorive. Disa prej kryetar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.349Z

QKUK ende pa drejtorë klinikash

Viti 2013 e gjen QKUK-në pa drejtorë klinikash. As miratimi i Ligjit për shëndetësi nuk e ka hapur rrugën për të emëruar drejtorët e klinikave të QKUK-së. Ministri Ferid Agani, i cili premtoi se ligji do të mundësojë hapjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.197Z

"Tirana Bank", me drejtor te ri

"Tirana Bank" me drejtor te ri. Burimet zyrtare te bankes njoftuan dje se, Dimitris Santixis eshte emeruar nga "Piraeus Bank" dhe Bordi Drejtues i "Tirana Bank" ne pozicionin e ri te drejtorit te Menaxhimit te "Tirana Bank". Santixis sjell ne "Tirana Bank" nje karriere te gjate ne sektorin bankar dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.797Z

Manjani shkarkon një tjetër drejtor burgu

Pas drejtorit të burgut të Drenovës, një tjetër drejtor është shkarkuar. Sipas burimeve zyrtare, është firmosur dhe largimi i drejtorit të burgut të Bënçës, Avni Sula. Shkarkimi i Sulës ka ardhur pas inspektimit të kryer së fundmi në këtë institucion ku janë konstatuar shkel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.542Z

Konkurs për drejtor në QKU

QKU`ja po udhëhiqet nga u.d. i drejtori ekzekutiv, pasi ai që kishte këtë post, tash është deputet në Kuvendin e Kosovës. Por, ministri i ri i Shëndetësisë premton se shumë shpejt do të hapet konkursi për pozitën e drejtorit ekzekutiv, si dhe drejtorëve të klinikave. Përveç këtyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.607Z

Muzeu: Drejtor politik apo drejtor teknik

Probleme të restaurimit dhe konservimit të trashëgimisë. Natyrisht që në një institucion të rëndësishëm të trashëgimisë kulturore, siç është muzeu, roli i drejtuesit është shumë, shumë i rëndësishëm. Deri më sot drejtuesit e muzeumeve kanë qenë kryesisht historianë, t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama