Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtoresha

Meta: total 1000 / total_found 8566 / time 0.004 / keyword[0] drejtoresha / docs[0] 8566 / hits[0] 12097 /
Kriza politike/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor takon Ramën, ja çu diskutua
  • 2019-04-04

Kriza politike/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor takon Ramën, ja çu diskutua

#td_uid_1_5ca65bbccc949 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/ruiz-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ca65

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos
  • 2019-03-25

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos

Krijimtaria e Lumo Skëndos, do të pasurohet së shpejti me dy botime të reja. Biblioteka Kombëtare dhe ALSAR, pas botimit anastatik të revistës Diturija, pikërisht në vitin e kthimit të eshtrave të tij në atdhe dhe në kuadër të kremtimeve të 110-vjetori të Kongresist të Manastirit,

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës
  • 2019-03-12

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës

Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi, është shkarkuar nga detyra. Shkarkimi i Nushit vjen pas arrestimit të 6 inspektorëve të policisë kufitare në Durrës. Efektivët e policisë kufitare u arrestuan pasi në sajë të vlerave monetare, bënin kalimin e pa

Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)
  • 2019-03-07

Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)

Arkitekti italian Stefano Boeri ka dizenjuar tashmë një Pyll Vertikal për një shumëkatësh në Tiranë, që do të mbushet me bimë dhe lule shumëngjyrëshe. I quajtur Pylli Vertikal i Tiranës, ndërtesa me fasadë prej xhami, do të ketë ballkone me gjelbërim plot aromë dhe do të mbajë

Skandal/ Përdhunohen dy vajza në shkollën 9-vjeçare nga çuni me tatuazhe
  • 2019-02-28

Skandal/ Përdhunohen dy vajza në shkollën 9-vjeçare nga çuni me tatuazhe

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet publikimit të denoncimeve nga qytetari dixhital zbuloi ngjarjen e rëndë të Kavajës, ku u abuzua seksualisht nga 7 adoleshentë me një vajzë 13-vjeçare. Ndërkohë, sot ish-shefi i qeverisë ka postuar sërish në Facebook një denoncim të rëndë n

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator
  • 2019-02-27

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator

Cilësia e barnave ndonjëherë është edhe perceptim. Por në momentin kur nuk kemi asnjë mënyrë kontrolli të cilësisë, atëherë perceptimi ka më tepër vlerë. Kjo që shihni, është një godinë fantazëm, një institucion shtetëror, i quajtur Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisje

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)
  • 2019-02-22

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)

Në listën e miliardereve që kanë arritur sukses falë industrisë së teknologjisë ka emra shumë të famshëm dhe të tjerë pothuajse të panjohur. Laurene Powell Jobs Edhe në botën e teknologjisë numri i grave miliardere është shumë më i ulët se ai i burrave. Kjo konfirmohet nga rend