Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtoresha

Meta: total 1000 / total_found 8346 / time 0.004 / keyword[0] drejtoresha / docs[0] 8346 / hits[0] 11573 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Sherr mes grash, Drejtoresha e Burimeve Njerëzore godet shefen e Financës

Procedohet penalisht në gjendje të lirë shefja e Burimeve Njerëzore pranë Drejtorisë së Shëndetit Publik në Ersekë. Procedimi ndaj 30 vjeçares D. T filloi pas “kallëzimit të bërë më datë 21.06.2017, nga një 55 vjeçare, banuese në Ersekë, me detyrë shefe Finance pranë kë

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

No Pic available
  • 2017-06-16

Kësti për Greqinë, 8.5 mld euro për të shmangur një krizë të re borxhesh

8.5 miliardë euro do ti akordohen Greqisë nga kësti i paketës së shpëtimit. Ministrat e Eurozonës arritën marrëveshjen për të zhbllokuar shumën që do të ndihmojë Greqinë të shmangë një krizë të re të borxheve. Skema aktuale e financimeve për Athinën përfundon vitin e ardhsh

No Pic available
  • 2017-06-14

Shkarkohet drejtoresha e LSI e Postës së Lezhës

Të tjera shkarkimi vijnë nga radhët e LSI në postet drejtuese të institucioneve. Në qytetin e Lezhës është shkarkuar Drejtoresha e Postës Alma Jaku, e cila i përket forcës politike të LSI. Vendimi është marrë nga Drejtori i Përgjithshëm i Postës, sipas të vilit Jaku ishte pjesëm

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin
  • 2017-06-14

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin

  Nën drejtimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, z. Gentian Këri, u zhvillua takimi i radhës i Task Forcës për Turizmin. Në mbledhje u diskutua mbi marrjen e masave përgjatë sezonit turistik 2017. Këri konfi

Martohume lejen e ministrit, Reagimi i Beqirit: Për këto raste, OK e jap unë
  • 2017-06-14

Martohume lejen e ministrit, Reagimi i Beqirit: Për këto raste, OK e jap unë

Martohem këtë javë, më takon 5 ditë leje, por drejtoresha nuk e firmos se ka dhënë urdhër ministri, ka deklaruar Lumturie Hasa. Duket se kjo kronikë një ditë më parë në Top Channel, mund ti sjellë lumturinë e martesës Lumturi Hasës. Ministri i Shëndetësisë Arben Beqiri përmes n

No Pic available
  • 2017-06-13

Nis regjistrimi i fëmijëve në çerdhet e Tiranës, dokumentet që ju nevojiten

Në bashkinë e Tiranës ka nisur nga kjo e hënë procesi i aplikimit për regjistrimin në çerdhe. Afati për dorëzimin e dokumenteve është deri ditën e premte ndërsa drejtoresha e çerdheve ka sqaruar se kërkesat kanë qenë të shumta që në orët e para. Mbi 30 kërkesa për regjistrim