Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtoria +Arsimore +Durrs

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] drejtoria / docs[0] 24733 / hits[0] 34827 / keyword[1] arsimore / docs[1] 8621 / hits[1] 13967 / keyword[2] durrs / docs[2] 514 / hits[2] 805 /
No Pic available
  • 2010-04-21

Rreshjet e dendura, sërish përmbytje në Shkodër e Lezhë

Srish situat prmbytjesh n zonn e Nn Shkodrs dhe at t Lezhs, ku shirat e dendur t ditve t fundit kan krijuar problem zona t ndryshme. N Qarkun e Shkodrs, siprfaqja e toks s prmbytur arrin deri n 500 ha ndrsa niveli i ujit ka psuar rritje. M e rnduar situata paraqitet n tokat bujqsore si dhe n fshati

No Pic available
  • 2008-11-01

Veprimtarit me rastin e Dits Botrore t Poezis

Dita e Poezis dshmohet se ka qen e pranishme q prej vitit 1505. Ajo sht kujtuar n muaj t ndryshm t vitit dhe n forma t larmishme organizimi, sipas veorive, besimeve dhe paraplqimeve t secilit komb. 21 marsi, si Dita Botrore e Poezis, u cilsua dhe u shpall si e till nga UNESCO n vitin 1999. Prve