Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtorise

Meta: total 1000 / total_found 4737 / time 0.002 / keyword[0] drejtorise / docs[0] 4737 / hits[0] 6083 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Arrestohet doganieri i Vermoshit, do shpërndante para për blerjen e votës

Një doganier në doganën e Vermoshit është arrestuar pasi është kapur me një listë votuesish dhe sasi të konsiderueshme parash. Policia e Shkodrës thotë se paratë ishin të destinuara për tu shpërndarë me qëllim blerjen e votës. Arrestimi në flagrancë i Izmir Gëzim Bushajt, 26 vj

No Pic available
  • 2017-06-20

Rruga drejt Dukagjinit e shembur prej 2 muajsh, askush nuk ndërhyn

Lidh Shkodrën me zonën e thellë malore të Dukagjinit, por rruga është shembur prej më shumë se 2 muajsh në një segment prej 20 metrash në vendin e quajtur “Ura e shtrenjtë” . Segmenti nga fshati Postribë deri në Prekal po u rrezikon çdo ditë jetën udhëtarëve e veçanë

No Pic available
  • 2017-05-04

Zjarr i madh në një biznes privat në Kamëz

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një biznes në zonënë e Kamzës. Mësohet se afër biznesit ku ka rënë zjarri ka edhe depozita vaji. Sipas informacioneve paraprake nuk ka rrezik për banesa, ndërsa janë angazhuar forca zjarrfikëse nga Tirana, Durrësi dhe Vora. Edhe ministra

No Pic available
  • 2017-04-09

Vrasja e Artan Cukut, Berisha: Krim i shëmtuar me sfond shtetëror

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar ashpër atentatin me armë zjarri që i mori jetën ish-drejtorit të policisë së Vlorës, Artan Cuku, duke e cilësuar një krim të shëmtuar me sfond shtetëror. Berisha apelon organin e akuzës të bëjë çdo përpjekje për identifikimin e autorëve s

Artisti David Tukiçi pushohet nga RTSH, i vëllai i indinjuar shkruan fjalët që ai nuk do donte
  • 2017-02-25

Artisti David Tukiçi pushohet nga RTSH, i vëllai i indinjuar shkruan fjalët që ai nuk do donte

Një tjetër shkarkim i papritur në Radio Televizionin Shqiptar. Këtë herë është shkarkuar, David Tukiçi, drejtori artistik i Orkestrës Simfonike të RTSH. Tukiçi kishte marrë drejtimin e kësaj orkestre në tetor të vitit 2010 ndërsa kishte nisur punë në RTSH që në vitin 1983, por v

No Pic available
  • 2017-02-25

Shkarkohet nga puna në RTSH kompozitori David Tukiçi

Kompozitori i njohur shqiptar David Tukiçi është shkarkuar nga puna në RTSH. Lajmin e ka dhënë vëllai i tij nëpërmjet një statusi në profilin e tij në Facebook. Genc Tukiçi shpreh keqardhjen për shkarkimin e vëllait të tij nga puna, pas një eksperience 35-vjeçare. Ai thotë se vend

Historia e pelikanit Xhoni Malko
  • 2017-02-19

Historia e pelikanit Xhoni Malko

p styletext-align justifyXhoni Malko Keshtu quhet Pelikani kacurrel me moshe nje vjecare qe banon ne Karavasta Ai eshte nje nga rreth 200 pelikanet qe jetojne ne  ishullin brenda kenetes Shtate muaj me pare pelikani gjate fluturimit u rrezua ne nje  banese ne fshatin Kurjan te Roskovecit Ai u