Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsis +Enkelejd +Alibeaj

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Alibeaj thirrje KLD-s

Peshkopi (start)- Ministri i Drejtsis Enkelejd Alibeaj, i pranishm n mbledhjen e Kshillit t Lart t Drejtsis, q ka zhvilluar sot punimet n qytetin e Peshkopis, ka shprehur mbshtetjen e tij pr krkesn e Prokuroris s Prgjithshme pr heqjen e imunitetit t gjyqtarit t Gjykats s Rrethit Mat, Vesel Bako.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.400Z

Anëtarët e KLD-së, Alibeaj: Të nisë zëvendësimi

Së shpejti në axhendën e Kuvendit, ligji për konferencën gjyqësore Deputeti i Partis Demokratike, ish-ministri i Drejtsis, Enkelejd Alibeaj, pohon se duhet t nis menjher zvendsimi i antarve t Kshillit t Lart t Drejtsis. Sipas tij, sht e jashtligjshme pjesmarrja e dy antarve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Alibeaj betohet prpara Presidentit Topi

Ministri i Drejtsis, Enkelejd Alibeaj, kabetimin prpara Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pak dit pas emrimit n kt detyr. N ceremonin e zhvilluar me kt rast ishin t pranishm Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, Kryeministri Sali Berisha, Kryetari i Gjykats s Lart, Thimio Kondi, Kryetari i Grup

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Alibeaj-Jankov; bashkpunim n fushn juridike

Ministri i Drejtsis z. Enkelejd Alibeaj, priti n nj takim t veant, Kryetarin e Gjykats Kushtetuese t Bullgaris zotin Rumen Jankov t shoqruar nga Ambasadori i Bullgaris n Shqipri Sh.T.Z. Theodor Roussinov dhe gjyqtari i Gjykats Kushtetuese t Bullgaris, zoti Blagovest Punen. Takimi u prqendrua n n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Ndshkim pr gjyqtart q abuzojn

Kshilli i Lart i Drejtsis dhe Ministri i ktij dikasteri Enkelejd Alibeaj kan mbajtur nj takim m krert e Gjykatave n vend. KLD promovoi sot Librin e Bardh, i cili prmban rekomandime dhe ekspertiza pr problemet n sistemin e drejtsis. N fjaln e tij n mbledhje, nnkryetari i KLD-s, Kreshnik Spahiu the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Lohan: Drejtsia, dy parime

Tiran (start)-Ambasadori i Komisionit Evropian n Tiran Helmut Lohan gjat pjesmarrjes n nj tryez binjakzimi, deklaroi se drejtsia n t gjith botn funksionon mbi dy parime, sistemi mbi prgjegjshmrin mbi ligjit si dhe mos ndrhyrjet e politiks n kt sistem. Sipas Lohan, nse kto dy ekuilibra prishen, ather

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.563Z

Kriteret ndaluese për faljen, PS kushtëzon votën

Majko: Nëse nuk pranoni amendimin, kushtëzojmë votën Projektligji “Pr faljen” sht ndaluar prsri n nenin 5 dhe 7 t tij, ashtu si edhe n mbledhjen e dits s mart. Edhe pse debatuan pr rreth dy or, antart e Komisionit t Ligjeve nuk kan mundur t gjejn konsensusin pr cak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama