Rezultate te kerkimit per termin: +Dren +Abazi

Meta: total 87 / total_found 87 / time 0.000 / keyword[0] dren / docs[0] 358 / hits[0] 445 / keyword[1] abazi / docs[1] 2622 / hits[1] 4385 /
Për herë të parë në Tiranë Festivali i Dritave, nesër spektakël magjik
  • 2018-12-28

Për herë të parë në Tiranë Festivali i Dritave, nesër spektakël magjik

Për herë të parë në Tiranë vjen Kuju Light Festival, një hapësirë artistike bashkëkohore ku më shumë se 15 instalacione dritash do të shfaqen për publikun artdashës në 29 dhe 30 dhjetor 2018, prej orës 18:00 deri në mesnatë. Festivali i dritave përfshin videomaping, laser show s

No Pic available
  • 2018-11-11

Amfiteatri i Tiranës histori suksesi, 130 mijë spektatorë në një sezon

Nga një karakatinë e degraduar dhe e lënë në harresë për shumë kohë, amfiteatri i Parkut të Madh të Liqenit rezultoi një prej investimeve më të goditura të Bashkisë së Tiranës, i cili u kthye këtë vit në një nga pikat më tërheqëse dhe më të gjalla të Tiranës. Tashmë që

No Pic available
  • 2017-07-04

Blushi zbulon planin: Në shtator bashkojmë opozitarët

Zgjedhjet e 25 qershorit nuk mundën t’i siguronin një mandat mos kaluar pragun 3%, por kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka njoftuar se duke nisur nga muaji shtator do bëjë opozitë të fortë. Ai ka publikuar një foto në Facebook me këngëtarin e njohur shqiptar Dren Abazi, i cili i është ba

Detajet e organizimit: Tirana mirëpret vitin 2017 në Sheshin Nënë Tereza
  • 2016-12-31

Detajet e organizimit: Tirana mirëpret vitin 2017 në Sheshin Nënë Tereza

Ndërrimi i viteve do të jetë një moment i paharrueshëm për qytetarët e Tiranës, por dhe për shumë të tjerë që do të vijnë nga rrethet për të festuar në kryeqytet. Me rastin e Vitit të Ri, Bashkia e Tiranës do të organizojë një koncert të madh festiv, ku nuk do të mungoj

Moda, si art i rikrijimit të vetvetes
  • 2016-09-22

Moda, si art i rikrijimit të vetvetes

Dizenjatorja e njohur Yllka Brada, nën përkujdesjen personale të së cilës janë këngëtarët Ledri Vula dhe Dren Abazi, por edhe zonja e parë e Kosovës, prezantoi koleksionin e saj të ri për vjeshtën 2016 të titulluar Persona. Albatros Rexhaj Duke ndjekur nga afër veshjet e koleksionit

No Pic available
  • 2016-05-31

Këngëtari Dren Abazi merr shtetësinë shqiptare

Shtatë shtetas nga Kosova kanë përfituar shtetësinë shqiptare. Mes tyre është edhe emri i një këngëtari të njohur në Shqipëri, si Dren Abazi. Ky i fundit u bë i njohur si pjesë e grupit Zig Zak Orchestra dhe nga bashkëpunimet me shumë këngëtare nga Shqipëria, si Anjeza Shahini, L

Shqipëria në festivalin Ballkan Trafik në Bruksel
  • 2016-04-06

Shqipëria në festivalin Ballkan Trafik në Bruksel

Me muzikën xhaz, pop dhe popullore Shqipëria dhe Kosova do të marrin pjesë edhe këtë vit në edicionin e 10-të të Festivalit Ndërkombëtar Kulturor "Ballkan Trafik" në Bruksel, që do të zhvillohet në datat 14-17 prill. "Keli Band" dhe Vikena Kamenica Me mbështetjen e Ministrisë së K