Rezultate te kerkimit per termin: +Dren +Zeka

Meta: total 85 / total_found 85 / time 0.000 / keyword[0] dren / docs[0] 358 / hits[0] 445 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
No Pic available
  • 2016-09-15

Arrihet marrëveshja, targave KS i zgjatet vlefshmëria pesë vjet

Është përmbyllur marrëveshja për reciprocitet në tabelat e automjeteve ndërmjet Kosovës e Serbisë. Me këtë marrëveshje, tabelave KS i është zgjatur validiteti edhe për pesë vite.   Pas kësaj periudhe sërish do të diskutohet ndërmjet palëve me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropi

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-09

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intensive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave prova të cilat njëanshëm zbatoh

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-08

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intenzive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave 'prova" të cilat njëanshëm zb

Tahiri: Urën e Mitrovicës e hapëm pas 17 vjetësh
  • 2016-08-30

Tahiri: Urën e Mitrovicës e hapëm pas 17 vjetësh

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, sot ishte për një vizitë pune në Mitrovicë për të inspektuar punimet për revitalizimin e urës së Ibrit, pas heqjes së barrikadës më 14 gusht si rezultat i marrëveshjes së Brukselit. Fillimisht, ministrja Tahiri bëri një vizitë në Kuvendin Ko

Ministrja Tahiri: Marrëveshja për IBM po e fuqizon sovranitetin e shtetit të Kosovës
  • 2016-08-04

Ministrja Tahiri: Marrëveshja për IBM po e fuqizon sovranitetin e shtetit të Kosovës

Nën kryesimin e ministres për Dialog, Edita Tahiri, është mbajtur takimi i radhës i Bordit Drejtues të Projektit të IBM për ndërtimin e pikë-kalimeve të përhershme kufitare në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Pjesëmarrës në takim ishin anëtarët e Bordit Drejtues të

Në fund të muajit shtator edhe dy pikëkalime kufitare me Serbinë
  • 2016-06-23

Në fund të muajit shtator edhe dy pikëkalime kufitare me Serbinë

Hapja e dy pikëkalimeve të reja kufitare, Kapi e Sfircës që lidhë Komunën e Kamenicës me Medvegjën dhe Izvor në pjesën veriore, do të bëhet deri në fund të muajit shtator, u tha në takimin e radhës në Bruksel të Grupit zbatues të marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufi

Përparime në ndërtimin e PKK-së Kapi e Sfircës
  • 2016-06-01

Përparime në ndërtimin e PKK-së Kapi e Sfircës

Ministria për Dialog, Edita Tahiri, ka zhvilluar sot një takim pune me përfaqësuesit e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, të Komunës së Kamenicës, Policisë së Kosovës dhe Doganave ku është diskutuar dhe raportuar mbi progresin në ndërtimin e pikë-kalimit të ri ku