Rezultate te kerkimit per termin: +Drenas

Meta: total 728 / total_found 728 / time 0.000 / keyword[0] drenas / docs[0] 728 / hits[0] 1190 /
Bixhozi ikën në Kosovë, 19 biznese me pronarë shqiptarë
  • 2019-03-02

Bixhozi ikën në Kosovë, 19 biznese me pronarë shqiptarë

Bixhozi dhe lojërat e fatit vazhdojnë të frekuentohen mjaft shumë nga qytetarët në thuajse në gjithë botën. Edhe në Kosovë në qindra lokalet e licencuara të këtij lloj biznesi luhen shuma të mëdha nga qytetarët. Nga ana tjeter shteti i Kosovës merr si taksë për këtë veprimtari

Mirel Josa, trajneri i ri i ekipit të Prishtinës
  • 2017-09-19

Mirel Josa, trajneri i ri i ekipit të Prishtinës

Në koordinim me bordin e klubit dhe shtabit profesional të Prishtinës, të përbërë nga trajnerët e klubit, është vendosur të bëhet rotacion në udhëheqjen e ekipit të parë. Duke përfillur kriteret e mëhershme të kryetrajnerëve me përvojë dhe që pas vetes kanë shumë tituj të f

No Pic available
  • 2017-05-14

Zgjedhjet e 18 qershorit, deputetët e PS thirrje për pjesmarrje masive

Partia Socialiste kërkon një pjesëmarrje të lartë në zgjedhjet e 18 qershorit, për ti dhënë një qëndrueshmëri qeverisjes në katër vitet e ardhshme. Gjatë takimeve të zhvilluara në Himarë dhe Lukovë, Damian Gjiknuri ka ftuar dhe emigrantët të bëhen pjesë e proçesit. Ndërkohë

No Pic available
  • 2017-05-11

Nishani: Situata aktuale se ndihmon përshpejtimin e integrimit

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhen në një konferencë për median në Prishtinë. “Situata që kemi në Shqipëri nuk ndihmojnë përshpejtimin e procesit të integrimit por nuk e ndalojnë dot” tha kreu i shtetit shqiptar duke nën

No Pic available
  • 2017-03-28

AAK- NISMA: Do ta godasim koalicionin qeverisës në zgjedhje

Koalicioni parazgjedhor AAK-NISM do të ketë rezultat tejet të mirë në zgjedhjet e parakohshme. Kështu së paku deklarojnë përfaqësuesit e këtyre subjekteve, të cilët për Zeri.info thonë se, forca e bashkuar mes këtyre dy partive, do ta godasë ashpër koalicionin qeverisës PDK-LDK. A

ODA APO FACEBOOK-U ?
  • 2016-12-21

ODA APO FACEBOOK-U ?

Qysh ka thënë dikush, shumë kohë përpara Ramizit,  qëllimi i arsyeton mjetet. Te ne , as në oda e as në facebook, nuk ka dilema rreth kësaj. Dilemat janë të tjera dhe janë krejtësisht  teorike, janë dilema shkencore, pra, qoftë nga shkencat e natyrës apo edhe ato shoqërore. Veç n

No Pic available
  • 2016-12-19

Ish-ambasadori i Kosovës në Tiranë zgjidhet kreu i komunës Drenas

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Drenasit në Kososvë i ka fituar kandidati i Partisë Demokratike njëkohësisht ish ambasador në vendin tonë Ramiz Lladrovci përballë rivalit nga Partia Nisma për Kosovën Isa Xhemajlaj. Lladrovci ka falenderuar qytetarët e Drenasit për mbështetj