Rezultate te kerkimit per termin: +Drenasi

Meta: total 234 / total_found 234 / time 0.000 / keyword[0] drenasi / docs[0] 234 / hits[0] 277 /
ODA APO FACEBOOK-U ?
  • 2016-12-21

ODA APO FACEBOOK-U ?

Qysh ka thënë dikush, shumë kohë përpara Ramizit,  qëllimi i arsyeton mjetet. Te ne , as në oda e as në facebook, nuk ka dilema rreth kësaj. Dilemat janë të tjera dhe janë krejtësisht  teorike, janë dilema shkencore, pra, qoftë nga shkencat e natyrës apo edhe ato shoqërore. Veç n

No Pic available
  • 2016-12-19

Ish-ambasadori i Kosovës në Tiranë zgjidhet kreu i komunës Drenas

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Drenasit në Kososvë i ka fituar kandidati i Partisë Demokratike njëkohësisht ish ambasador në vendin tonë Ramiz Lladrovci përballë rivalit nga Partia Nisma për Kosovën Isa Xhemajlaj. Lladrovci ka falenderuar qytetarët e Drenasit për mbështetj

No Pic available
  • 2016-12-14

Partitë e mëdha frikësohen nga zgjedhje

Pavarësisht mos efikasitetit të koalicionit qeverisës në Kosovë për të zgjidhur çështjet e mbetura, sikurse miratimi i Marrëveshjes për Demarkacion me Malin e Zi, shndërrimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcë të Armatosur, por edhe të tjera, nuk ka sinjale nga partitë në

No Pic available
  • 2016-09-13

Ish-gjenerali Clark kërkon monopolin e qymyrit në Kosovë

Ish-gjenerali i NATO-së, Weslwy Clark që udhëhoqi sulmet ushtarake ndaj Serbisë për të çliruar Kosovën, tani kërkon që të marrë licencën ekskluzive për shfrytëzimin e qymyrit në Kosovë. Qeveria kosovare i ka hapur rrugë kompanisë në fjalë, ndërsa licenca po shqyrtohet nga Komis

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Mesazhe të fuqishme vijnë nga Parisi
  • 2016-07-06

Mesazhe të fuqishme vijnë nga Parisi

Më në fund një mesazh i mirë për Ballkanin Perëndimor: pas Brexit-it nuk janë përkeqësuar shanset e Ballkanit Perëndimor që një ditë të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian, bën të dikur kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës François Hollande, pas samitit në Par

Italiani vret me armë zjarri shqiptarin në Zvicër
  • 2016-07-06

Italiani vret me armë zjarri shqiptarin në Zvicër

Një shqiptar është vrarë me armë zjarri pasditen e shkuar në Zvicër. Mediat zvicerane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur një banesë në afërsi të varrezave në Winznau. Viktima është 38 vjeçari nga Drenasi i Kosovës, Arben Gashi. Ai është qëlluar për vdekje me armë nga një shtetas