Rezultate te kerkimit per termin: +Drenasit

Total: 648
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.593Z

Zjarrfikësit e Drenasit në grevë

Nga Express më 09 shkurt 2011 në ora 21:06 Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës ka njoftuar se zjarrfikësit e Drenasit do të futen në grevë të enjten për shkak të mosmarrëveshjeve me Komunën e Drenasit. Në njoftimin e BSPK-së thuhet se edhe përkundër përpjekjeve të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.852Z

Forcohet LDK-ja e Drenasit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), dr. Isa Mustafa, ka thënë të mërkurën në Drenas, se kjo komunë meriton një trajtim më të mirë, ku nuk duhet të bëhen dallime ndërmjet fshatrave dhe lagjeve të kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.731Z

Banorët e Llapushnikut protestojnë para Komunës së Drenasit

Qindra banorë të fshatit Llapushnik dhe rrethinës po protestojnë para Komunës së Drenasit po kundërshtojnë vendimin për ndërtimin e një kishe në këtë fshat. Në emër të protestuesve foli Bujar Thaçi, i cili tha se në atë pjesë nuk do të duhej të ndërtohej asgjë për shkak se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.576Z

GIZ-i ia heq “bërllokun” Drenasit

Derisa të gjitha komunat e Kosovës përballen me problemin e mbeturinave, të cilat hidhen kudo në hapësira të gjelbëruara, madje edhe nëpër trotuare dhe rrugë, Komuna e Drenasit ka arritur që të menaxhojë mirë me mbeturinat, duke bashkëpunuar ngushtë me organizatën gjermane GIZ. Dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.057Z

Deminohet eksplozivi në xhamin e Drenasit

Ka perfunduar aksioni i Policisë së Kosovës për deminimin e eksplozivit në Xhaminë e Drenasit. Sipas informatave të para që ka siguruar Gazeta Express, ekipet e Deminimit kanë gjetur një sasi prej 1.5 kg eksploziv i cili gjendej në afërsi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.087Z

Kritere të reja për bursat e studentëve në Komunën e Drenasit

Kanë ndryshuar kriteret e konkursit për bursa të studentëve të Komunës së Drenasit, të cilat i ndan komuna nga buxheti i vet. Rreth 30 mijë euro, që ndahen për çdo vit, do të përpjesëtohen për numrin e studentëve përfitues. Kuvendi i Drenasit ka miratuar në mbledhjen e fundit pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.293Z

Hajnat e Drenasit grabisin në Pejë

Me datë 07.09.2014 rreth orës 09:55 nga viktima Sh.Gj (1990) ne rr.”Mbretëresha Teuta” në Pejë, punëtor në lokalin e lojërave te fatitë” KAJOT” kishte raportuar në polici se persona të dyshuar të panjohur të mo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama